WIG20 i WIG na otwarciu środowej sesji rosły po 0,2 proc.. Po niezbyt udanej końcówce wtorkowych notowań, która zadecydowała o tym, że nasz parkiet kończył dzień na minusach (WIG20 stracił 0,6 proc., a WIG spadł o 0,3 proc.) początek dnia przyniósł zatem delikatną poprawę nastrojów. Mieszane nastroje panowały dziś na giełdach azjatyckich. Zmiany indeksów nie były jednak zbyt wysokie. Koreański Kospi zakończył dzień na niewielkim minusie. Traciły też giełdy w Szanghaju i Hongkongu. Na 0,4-proc. plusie dzień zakończył za to japoński Nikkei225. Niezły dzień mają za sobą giełdy amerykańskie. Dow Jones zyskałwe wtorek 0,6 proc., S&P500 wzrósł o 0,7 proc., a Nasdaq100 o 1,2 proc.
W nocy opublikowane zostały dane o handlu zagranicznym Japonii w lutym. Bilans handlu wyniósł 800,3 mld jenów poniżej zera, podczas gdy oczekiwano deficytu na poziomie 590 mld jenów. Niższy od prognoz okazał się eksport. W porównaniu z lutym 2013 r. wzrósł wprawdzie o 9,8 proc., ale eksperci oczekiwali zwyżki o 12,4 proc. (w styczniu wzrost sięgnął 9,5 proc.). Wyższy od oczekiwań był zaś import. Wzrósł o 9 proc. rok do roku, wobec prognozowanej zwyżki o 7,4 proc. Dla porównania w styczniu zwiększył się o 25 proc. O 10.30 polskiego czasu opublikowana zostanie porcja danych z brytyjskiego rynku pracy. Analitycy przewidują, że stopa bezrobocia w styczniu utrzymała się w tym kraju na poziomie 7,2 proc. Oczekują ponadto spadku liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w lutym o 25 tys. (miesiąc wcześniej ich liczba obniżyła się o 27,6 tys.). Także o 10.30 poznamy protokół z posiedzenia Banku Anglii.
Z polskiego rynku warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odczyty produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej w lutym (14.00). Eksperci prognozują, że w porównaniu z tym samym miesiącem 2013 r. produkcja przemysłowa zwiększyła się o 6,1 proc., podczas gdy w styczniu wzrost sięgnął 4,1 proc. Produkcja budowlano-montażowa w minionym miesiącu spadła zaś o 3,9 proc.
Wydarzeniem dnia będzie decyzja Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku. Eksperci oczekują, że FOMC zdecyduje się na kolejne cięcie programu skupu aktywów o 10 mld dolarów (do 55 mld dolarów miesięcznie). Przy okazji Komitet opublikuje swoje najnowsze projekcje makroekonomiczne. Później odbędzie się zaś konferencja prasowa szefowej Fed Janet Yellen.Te wydarzenia zaplanowano dopiero na wieczór polskiego czasu, więc giełdy Starego Kontynentu będą mogły zareagować na nie dopiero w czwartek.
Na warszawskiej giełdzie trwa sezon publikacji wyników finansowych za 2013 r. Na środę zaplanowano publikację rezultatów m.in. PKM Duda, Getin Holdingu, J.W. Construction, Platformy Mediowej Point Group, Robygu i Unibepu.