Aktualizacja: 02.06.2015 17:46 Publikacja: 02.06.2015 17:33
Foto: Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Minimum wtorkowej sesji na WIG20 wyniosło 2405 pkt, co oznacza, że sprawdziła się prognoza Piotra Neidka, analityka DM mBanku, która mówiła o domknięciu przez WIG20 otwartej tygodniowej luki z początku kwietnia.
- WIG20 ma otwartą lukę hossy przy 2405 pkt, co oznacza, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinien najpóźniej zostać osiągnięty szczyt, z którego indeks cofnie się do 2400 pkt. Od momentu wprowadzenia 2000 r. doszło do powstania 14 tygodniowych luk hossy, z których 12 luk ściągnęły do siebie indeks po krótkim wzrostowym podbiciu. Jak pokazuje statystyka we wszystkich dwunastu przypadkach wzrostowa fala powstała bezpośrednio po luce trwała nie dłużej niż 4 tygodnie, po czym zaczynała się fala korekcyjna schodząca poniżej dna luki. Konkluzja zatem jest taka, że z 90-proc. prawdopodobieństwem aprecjacyjna fala utworzy swój szczyt nie później niż 30 kwietnia 2015 r., rozpoczynając tym samym korektę WIG20 do 2405 pkt – pisał w połowie kwietnia na łamach „Parkietu" Neidek. Zasięg spadku został wykonany w 100 proc., więc z punktu widzenia analizy technicznej można oczekiwać odbicia. Jego najbliższy zasięg to 2450 pkt. Ostatnia słabość banków – PKO BP i Pekao, oraz ubezpieczyciela PZU, a wiec największych udziałowców portfela WIG30 podpowiada jednak, by nie popadać w przesadny optymizm. Jeśli WIG20 spadnie poniżej 2400 pkt, indeks może zniżkować do silnego wsparcia 2370 pkt.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas