To była czysta formalność. Sławomir Panasiuk, do niedawna wiceprezes KDPW, oficjalnie już może objąć funkcję wiceprezesa GPW. Pozytywną decyzję w tej sprawie wydała Komisja Nadzoru Finansowego. Panasiuk na nowe stanowisko został wybrany w kwietniu przez radę nadzorczą GPW w ramach przeprowadzonego konkursu. Panasiuk na GPW ma odpowiadać za kwestie technologiczne, a kluczowym projektem jest oczywiście nowy system transakcyjny WATS.

Czytaj więcej

Budżet ma być przejrzysty i zrozumiały. Czy pomoże w tym Rada Fiskalna?

- Nowoczesne technologie i systemy informatyczne są kluczem do sprawnego funkcjonowania grupy kapitałowej GPW oraz całego polskiego rynku kapitałowego. Cieszę się, że mogę dołączyć do warszawskiej Giełdy w momencie realizacji jednego z najważniejszych projektów technologicznych w historii naszego rynku. Moim celem jest nie tylko skuteczne wdrożenie nowego systemu transakcyjnego, ale także szeregu projektów zwiększających efektywność operacyjną i poziom odporności cyfrowej oraz dostosowanie warszawskiego parkietu do najnowszych trendów technologicznych. Te działania są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność operacji na rynku kapitałowym – stwierdza Sławomir Panasiuk, wiceprezes GPW.

Sławomir Panasiuk wiceprezesem GPW. Ma bogate doświadczenie

Sławomir Panasiuk od 2006 roku był członkiem zarządu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW), a od 2009 roku wiceprezesem KDPW. Od 2011 roku pełni także funkcję wiceprezesa zarządu izby rozliczeniowej KDPW_CCP. Pod jego nadzorem zrealizowano wiele kluczowych i innowacyjnych technologicznie projektów, które znacząco podniosły jakość i zakres usług post-transakcyjnych, dostosowując polski rynek finansowy do międzynarodowych standardów. Był członkiem rady nadzorczej Bondspot, IRGIT oraz Centrum Giełdowego.