Wsparciem krajowych indeksów było optymistyczne nastawienie inwestorów na pozostałych europejskich rynkach w oczekiwaniu m. in. na decyzję Europejskiego Bank Centralnego w sprawie kolejnej podwyżki stóp procentowych, co zresztą nastąpiło. Pozytywne nastroje przeważały przez większą część czwartkowych notowań na warszawskim parkiecie, ale gdy do gry włączyli się amerykańscy inwestorzy, początkowo niebyt pozytywnie nastawieni do zakupów, w końcówce notowań na rynku zrobiło się nerwowo. Negatywne emocji dostarczyło rynkowi wystąpienie szefa Fedu Jerome'a Powella, który zasygnalizował kontynuację dotychczasowej , restrykcyjnej polityki monetarnej, co wiąże się z dalszym agresywnym podnoszeniem stóp procentowych za oceanem, wskazując na potrzebę dalszej walki z inflacją. Na szczęście rynek dość szybko ochłonął po jego słowach, a inwestorzy zmienili swoje nastawienie i po falstarcie ruszyli po przecenione w trakcie poprzednich sesji akcje, co równocześnie nieco ożywiło handel na europejskich parkietach. Dzięki zrywowi kupujących na finiszu udało się odwrócić losy sesji w Warszawie i wyciągnąć indeksy nad kreskę. WIG finiszował 0,26 proc. na plusie, a WIG poszedł w górę o 0,45 proc. Mniej szczęścia mieli za to inwestorzy handlujący na giełdach we Frankfurcie i Budapeszcie, gdzie główne wskaźniki zakończyły sesję pod kreską.

Największe krajowe spółki notowane w Warszawie w trakcie sesji radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Największe wsparcie dla indeksów stanowiły mocno drożejące walory banków oraz CD Projektu. Nastroje wokół producenta gier poprawiła zapowiedź prezesa dotycząca aktualizacji. strategii studia. Trudno jednak przewidywać czy optymizmu wystarczy także na kolejne sesje. Kroku próbowały im dotrzymać wracające do łask papiery Allegro, Cyfrowego Polsatu i CCC. Przeciwwagę stanowiły dla nich mocno przecenione akcje PKN Orlen i PGNiG. Rynek chyba jednak już zdążył się przyzwyczaić do mocno rozchwianych notowań potentatów paliwowych, co najczęściej jest odpowiedzią na ogromne wahania cen na rynku ropy i gazu, których jesteśmy świadkami w ostatnich tygodniach w związku z mocno napiętą sytuacją geopolityczną w Europie.

Pozytywne nastroje wsparły notowania spółek notowanych na szerokim rynku akcji, z których większość zakończyła czwartkową sesję nad kreską. Wśród drożejących walorów prym wiodły m. in. spółki biotechnologiczne z Ryvu i Mabionem na czele oraz Arctic Paper, wypracowując najbardziej okazałe wzrosty na rynku.