Jak wynika z danych GUS, klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym jest oceniany w marcu mniej pesymistycznie niż w lutym, jednak gorzej niż w ciągu ostatnich dwóch lat w analogicznym miesiącu. Firmy mają bardziej pozytywne oczekiwania, co do portfela zamówień i przyszłej produkcji. Zwiększyły się jednak trudności firm w regulowaniu bieżących zobowiązań finansowych. Producenci, zarówno w dużych, jak i małych oraz mikrofilmach, oceniają, że ceny wytwarzania produktów będą rosły szybciej niż przewidywano przed miesiącem. Firmy zapowiadają redukcję zatrudnienia na podobnym poziomie, jak przed miesiącem. Najkorzystniej swoją sytuację oceniają producenci leków, chemikaliów, maszyn i urządzeń i elektryki. Negatywnie – producenci odzieży.
Przedsiębiorstwa budowlane mniej negatywnie niż przed miesiącem oceniają w marcu swój bieżący portfel zamówień i produkcję budowlano-montażową. Bardziej korzystne są też oceny przyszłych działań. Przedsiębiorcy jednocześnie spodziewają się spadku cen robót, ale wolniejszy niż zapowiadany w lutym. Nieco więcej firm niż przed miesiącem spodziewa się wzrostu zamówień na rynkach zagranicznych.
W handlu koniunktura również jest oceniana lepiej niż w lutym. Formy mają bardziej optymistyczne przewidywania, co do przyszłej sprzedaży. Zmniejszają się trudności regulowaniu zobowiązań finansowych. Wzrost cen ma być podobny do zgłaszanego w lutym.
Wciąż negatywne nastroje utrzymują się w firmach usługowych. Poprawa nastroju widoczna jest w sekcji transport i gospodarka magazynowa oraz zakwaterowanie i gastronomia.