Premier Mateusz Morawiecki, któremu prezydent Andrzej Duda powierzył misję tworzenia rządu, już w poniedziałek poinformował, że nominuje nowego przewodniczącego KNF w dniu końca kadencji obecnie urzędującego. Jak donosiły media, miał to być odwet PiS za to, że nowa koalicja nie dała Elżbiecie Witek stanowiska wicemarszałka Sejmu.

Pięcioletnia kadencja Jacka Jastrzębskiego upłynęła w czwartek, 23 listopada. W piątek Morawiecki postanowił ponownie wybrać Jastrzębskiego na szefa KNF. Decyzję tę potwierdził Interii rzecznik rządu Piotr Müller.

Jacek Jastrzębski zostaje na stanowisku szefa KNF

– Premier Mateusz Morawiecki powołał dotychczasowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Jacka Jastrzębskiego na kolejną kadencję – przekazał Piotr Müllerm cytowany przez Interię.

Czytaj więcej

Premier Morawiecki powoła nowego szefa KNF. "To odwet PiS"

Jak zaznaczył rzecznik rządu, Jacek Jastrzębski jest doktorem habilitowanym nauk prawnych, ekonomistą oraz wiodącym specjalistą w obszarze sektora finansowego. Jest też zaufanym człowiekiem premiera Morawieckiego. Wcześniej związany był z PKO BP, a w listopadzie 2018 r. został powołany przez Morawieckiego na stanowisko przewodniczącego KFN. W 2022 r. otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Policji.