Regionem, gdzie z roku na rok jest coraz więcej milionerów i miliarderów jest Azja. Wartość prywatnego majątku zamożnych osób w regionie Azji i Pacyfiku z wyłączeniem Japonii zwiększyła się w 2013 r. o 31 proc. do 37 mld dolarów. Najwięcej bogaczy pojawia się w Chinach, które wyprzedziły Niemcy i Japonię pozostając tylko za Stanami Zjednoczonymi w rankingu krajów o największych majątkach finansowych.
Jeśli obecna dynamika się utrzyma, to według analityków do 2018 r. wartość majątku Chińczyków z obecnych 22 bln dol. wzrośnie o ponad 80 proc. do 40 bln dolarów. Natomiast w USA ten wzrost będzie dużo mniejszy: z 46 do 54 bln dol. W całej Ameryce Północnej wskaźnik wzrósł o 16 proc. do 50,3 bln dol.
W pomnażaniu majątków najbogatszych Europejczyków, Japończyków i mieszkańców Ameryki Północnej najbardziej pomogły rynki kapitałowe. Średni zysk z giełdy wyniósł w zeszłym roku 21 proc.
Coraz więcej milionerów
Z raportu Boston Consulting Group wynika też, że na całym świecie liczba gospodarstw domowych z milionerami zwiększyła się do 16,3 mln z 13,7 mln w roku 2012. Poza Chinami, największą dynamika wzrostu majątków mogą pochwalić się Indie. Analitycy prognozują, że do 2018 roku wartość majątków może podwoić się do 50 bln dol. Także wartość majątków Rosjan może podskoczyć - wg. analityków nawet o 80 proc. do 4 bilionów dolarów.
Najwolniej przyrasta wartość majątków w Ameryce Łacińskiej - łącznie majątki w tym regionie warte były 3,9 bln dolarów. Analitycy BCG oczekuje, że do 2018 r. bogactwo w tym regionie zwiększy się o 8,8 proc.