Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 23.05.2020 14:24 Publikacja: 23.05.2020 14:20
Foto: materiały prasowe
Olivier Nakache i Eric Toledan to sprawdzona para francuskich realizatorów. Pracują zawsze razem i mają na swoim koncie m.in. takie hity jak „Nietykalni” czy „Samba”. „Nadzwyczajni” są filmem w typowym dla nich stylu: pokazujący skomplikowane, niełatwe strony życia, ale jednocześnie pozostawiający nadzieję i wiarę w dobro.
Pochodzący z żydowskiej rodziny Bruno Haroche swoje życie poświęcił pomocy osobom niepełnosprawnym, z chorobą Aspergera i ciężkim autyzmem wyrzucającym chorych na margines społeczeństwa. Dzwonią do niego zrozpaczeni rodzice i lekarze ze szpitali, gdy mają tzw. „przypadki beznadziejne”. On wtedy bierze pod opiekę te dzieciaki - często bez kontaktu, agresywne. A czasem też niebezpieczne dla otoczenia czy powodujące poważne problemy jak chłopak, który ma nawyk pociągania za hamulec metra. Kiedy brakuje miejsc w ośrodku, Bruno podopiecznych umieszcza w mieszkaniach lub w hotelowych pokojach. Nikomu nie odmawia pomocy. Ale ma coraz więcej kłopotów – w jego ośrodku zjawiają się dwaj kontrolerzy z opieki społecznej, zawiadomieni o kiepskich warunkach lokalowych i nietypowych metodach postępowania Haroche’a.
Opublikowano pierwszy zwiastun filmu „28 lat później”. Kontynuacja kultowej serii filmów przedstawi dalsze losy świata wykreowanego przez Danny'ego Boyle'a oraz Alexa Garlanda.
W „Błaznach” swojego miejsca szukają młodzi aktorzy, w „Beating Hearts” dwoje zakochanych ludzi pochodzących z innych światów.
O dramatycznej sytuacji w polskim kinie filmowcy rozmawiali na specjalnym spotkaniu antykryzysowym. 17 grudnia dojdzie do rozmów z ministrą kultury Hanną Wróblewską.
11 grudnia Netflix udostępnia pierwsze z szesnastu odcinków serialu „Sto lat samotności” według słynnej powieści Gabriela Garcii Marqueza. Po śmierci pisarza na jej ekranizację zgodzili się synowie pisarza.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Polsko-duńsko-szwedzka „Dziewczyna z igłą” nominowana w kategorii filmu zagranicznego.
Na wojnie Rosji z Ukrainą zginął znany ukraiński aktor Jakiw Tkaczenko. 45-latek występował m.in. w polskim serialu „Wataha” oraz filmie „Obywatel Jones” w reżyserii Agnieszki Holland.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
W Kielcach na Białogonie doszło do awarii magistrali wodociągowej. Zasila ona ponad 60 proc. mieszkańców wodą z głównego ujęcia w tej części miasta.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas