Sukces „Znachora”. Pokonał anglojęzyczne hity Netflixa

Pierwsze miejsce „Znachora” produkcji Netflixa w Polsce, i prawie 12 mln odsłon na świecie w pierwszym tygodniu po premierze nie wyczerpuje sukcesu filmu Michała Gazdy z Leszkiem Lichotą i Marią Kowalską.

Publikacja: 04.10.2023 10:53

"Znachor" był najchętniej oglądany min. w Argentynie

"Znachor" był najchętniej oglądany min. w Argentynie

Foto: Materiały Prasowe

Lepszy wynik od „Znachora” uzyskał tylko hiszpański thriller „Nigdzie”, który był notowany w Top 10 nieanglojęzycznych filmów w 93 krajach z liczbą 23 mln i 800 tys. odsłon.

"Nigdzie" lepsze od "Znachora"

Fabuła jest następująca: ciężarna bohaterka musi uciekać z kraju, w którym rządzi dyktatura, skończyły się jej wszystkie zasoby i nie ma już nadziei na nic. Podróż spędza w kontenerze, który podczas burzy trafia do morza. Od tego momentu kobieta zaczyna walkę o życie. W rolach głównych Anna Castillo („Doskonała historia”) i Tamar Novas („Bałagan, jaki zostawisz”).

Czytaj więcej

Prawie 12 milionów wyświetleń. „Znachor” Netflixa numerem 1 w Polsce

„Znachor” pokazywany na świecie pod tytułem „Forgotten Love” – zanotował 11,900 mln odsłon.

Interesująca jest jednak informacja, że „Forgotten Love”, drugi na liście nieanglojęzycznych filmów, miał lepszą oglądalność niż pierwszy film na liście Top 10 anglojęzycznych filmów, czyli „Reptile”, który zanotował 200 tys. odsłon mniej od polskiej produkcji. „Znachor” był więc drugą najczęściej oglądaną pozycją Netflixa na świecie.

"Znachor" najlepszy w Argentynie

Najwyższe oglądalności „Znachor” w reżyserii Michała Gazdy osiągnął m. in. w Argentynie (nr 1), w Ukrainie (nr 2), w Hiszpanii, Meksyku, Boliwii, Chile, Czechach, Słowacji (nr 3), w Niemczech, we Włoszech, na Węgrzech (nr 4), w Turcji (nr 5) w Brazylii i Szwajcarii (nr 6), we Francji i Izraelu (7), w Stanach Zjednoczonych (9).

Czytaj więcej

„Znachor” nas uzdrowi. To świetne kino popularne ze społecznym nerwem

- Stworzyliśmy film szczery, w który my - twórcy - włożyliśmy mnóstwo własnych emocji - powiedział Michał Gazda. - To wspaniałe, że tak szybko możemy być dumni z bardzo dobrego odbioru filmu przez polską widownię. Dzięki ogromnemu wsparciu producentki oraz współpracy z Netflix mogliśmy w pełni zrealizować naszą wizję artystyczną, a efekty tego można zobaczyć na ekranie. Jestem zadowolony z tego, co udało nam się osiągnąć i życzę wszystkim filmowcom podobnych doświadczeń w pracy nad filmem i w kontakcie z widownią.

Lepszy wynik od „Znachora” uzyskał tylko hiszpański thriller „Nigdzie”, który był notowany w Top 10 nieanglojęzycznych filmów w 93 krajach z liczbą 23 mln i 800 tys. odsłon.

"Nigdzie" lepsze od "Znachora"

Pozostało 92% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Film
Jakie gwiazdy pojawią się na festiwalu filmowym w Wenecji
Materiał Promocyjny
Film to sport drużynowy
Materiał Promocyjny
120. rocznica urodzin Witolda Gombrowicza na 18. BNP Paribas Dwa Brzegi i premiera srebrnej monety kolekcjonerskiej dedykowanej twórczości Gombrowicza
Film
Przeboje lipca. Na co chodzimy do kina?
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Film
Rekomendacje filmowe: Tornada w Oklahomie i w domu