Ruszyło największe kino letnie w Polsce

Kinoteka, największe niezależne kino w Warszawie, rozpoczęło cykl 46 pokazów plenerowych pod nazwą Kino Zachodzącego Słońca.

Publikacja: 22.05.2023 10:10

Ruszyło największe kino letnie w Polsce

Foto: AdobeStock

Projekcje będą odbywać się przez całe lato we wtorki, czwartki i soboty od 30 maja do 9 września, zawsze po zachodzie słońca – około 21.30. Przed wejściem do Kinoteki powstanie największe w Polsce kino na świeżym powietrzu.

We współpracy z Partnerami repertuar został podzielony na kilka sekcji: „Najlepsze filmy sezonu”, „Czwartkowe Chodzenie do kina”, „Kultowe klasyki”, hity festiwalowe czy pokazy specjalne, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

- W programie znalazło się zarówno ambitne kino środka, z którego znany jest repertuar Kinoteki, jak i największe hity festiwali. Z setek filmów pokazywanych w Kinotece w ciągu roku, wybrane zostały te, które dzięki niezwykłej formie i środkom ekspresji skłonią widzów do refleksji oraz długich dyskusji, ale także dostarczą rozrywki i wzruszeń – podkreślają kuratorzy wydarzenia Karolina Fornal, Maria Majchrzak oraz Michał Chabiera.

Czytaj więcej

Kina pod chmurką znów dostępne. Duże zainteresowanie

Wśród głównych partnerów znalazła się Grupa Chodzeń – dealer Toyoty, Lexusa i Maserati, która zaprasza na cykl "Czwartkowe Chodzenie do kina". Wybrane przez Grupę tytuły na pewno ucieszą fanów komedii oraz mocniejszych wrażeń.

Festiwal Millennium Docs Against Gravity również przygotował cztery ważne tytuły, w tym dwa filmy niespodzianki, które organizator ogłosi na dniach. Natomiast Splat!FilmFest zaprasza na plenerową odsłonę kultowych klasyków, cyklu filmowego, który prezentuje najbardziej uznane tytuły ze świata filmu.

Wszystkie filmy będą wyświetlane w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami. Żaden seans nie zostanie odwołany, gdyż w przypadku złej pogody, pokaz zostanie przeniesiony do sali kinowej Kinoteki. Wstęp na wszystkie pokazy plenerowe jest wolny.

Harmonogram projekcji dostępny jest na Facebooku oraz na stronie www.kinoteka.pl.

Film
Joanna Łapińska nową dyrektorką festiwalu w Gdyni
Film
Hollywood: Aktorzy zaczną strajk? Chcą wyższych honorariów
Film
Mounia Meddour: Taniec wyzwala i niesie nadzieję
Film
Na co iść do kina, jeśli nie interesuje cię nowy „Spiderman: poprzez Multiwersum”
Film
Plakat tegorocznej edycji EnergaCAMERIMAGE