Aktualizacja: 16.03.2025 14:16 Publikacja: 10.11.2022 10:28
Foto: AFP
Kristina Charlotte Hirsch, kobieta, która oskarżyła Warrena Beatty’ego o molestowanie seksualne w 1973 roku, złożyła w sądzie okręgowym hrabstwa Los Angeles pozew, w którym stwierdzono, że kiedy sytuacja miała miejsce, była niepełnoletnia. 14-letnia wówczas Hirsch poznała Beatty'ego na planie filmowym.
Pozew, który złożyła w sądzie kobieta dotyczy napaści na tle seksualnym oraz molestowania nieletniej. Z dokumentu wynika, że Hirsch „doznała emocjonalnego, fizycznego i psychicznego cierpienia, w tym upokorzenia i poczucia winy”. „Oskarżony grał w telewizji i kilku hollywoodzkich filmach, w tym wystąpił w roli Clyde'a w filme Bonnie i Clyde, wielkim sukcesie kasowym, który przyniósł mu nominację do Oscara dla najlepszego aktora. Do 1973 r. zyskał bogactwo, pozycję i władzę w wyniku swojej kariery i statusu gwiazdy filmowej” – czytamy. Według pozwu oskarżony miał między innymi „zwracać nadmierną uwagę na młodą powódkę, wielokrotnie komentować jej wygląd, podać jej swój numer telefonu i poinstruować ją, aby zadzwoniła do niego, gdy będzie w pobliżu jednego z hoteli w Los Angeles”. Beatty miał też zabierać 14-letnią Hirsch na „przejażdżki i oferować jej pomoc w odrabianiu zadań domowych”, a także „rozmawiać z nią o utracie dziewictwa”.
W „Bogini Partenope” Paolo Sorrentino po raz pierwszy główną bohaterką uczynił kobietę, którą gra w scenerii Capri i Neapolu zjawiskowa debiutantka Celeste Dalla Porta. Pisarza Johna Cheevera intrygująco zagrał Gary Oldman.
Film Magnusa von Horna dostał 11 Polskich Orłów, wyrównując rekord, jaki ustanowiło „Boże ciało”.
„Mickey 17” Bonga Joon-ho, laureata czterech Oscarów za „Parasite”, to film science fiction, który stał się niemal satyrą na Donalda Trumpa.
Biuro szeryfa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk ujawniły przyczyny śmierci i okoliczności ujawnienia ciał aktora Gene'a Hackmana i jego żony, Betsy Arakawy.
Rola Bałtyku jest kluczowa w kontekście transformacji europejskiego sektora energii. Akwen doskonale nadaje się do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, sprzyja też rozwojowi innych technologii niskoemisyjnych, w tym odnawialnego wodoru.
Sześcioodcinkowa ekranizacja powieści Lampedusy „Lampart” (Netflix) różni się od fabularnej adaptacji Viscontiego z 1963 r. Osuwa się w melodramat, ale pokazuje też bezwzględną polityczną zmianę, która odbywa się również teraz.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
W 239 okręgowych komisjach wyborczych w Krakowie trwają wybory uzupełniające do Senatu. Mieszkańcy wybierają senatora, który zajmie miejsce Bogdana Klicha z PO.
Rosyjski regulator rynku lotniczego Rosawiacja domaga się zniesienia przepisów ograniczających działalność przewoźników z tego kraju. Uważa, że „czerwona flaga”, jaką jest oznaczony ten kraj nie ma uzasadnienia.
Pałac Prezydencki utrzymuje, że stanowisko Andrzeja Dudy w sprawie rozmieszczenie w Polsce broni nuklearnej było uzgodnione z przedstawicielami rządu. Czy warto krytykować polską głowę państwa i stawać w jednym chórze z wiceprezydentem USA, czy może lepiej rozpocząć debatę o podniesieniu bezpieczeństwa kraju?
Rosjanie mają odpowiedź na zbudowany przez Elona Muska, największy na świecie system łączności niskoorbitalnej. Firma Bureau 1440 rozpoczyna testy w zaskakującym miejscu.
W pożarze, który wybuchł w klubie nocnym w mieście Kočani w Macedonii Północnej, gdzie na koncercie zebrało się ponad tysiąc osób, zginęło co najmniej 59 osób. 155 osób zostało rannych - poinformował macedoński minister spraw wewnętrznych Pancze Toszkowski.
Chiny kontrolują ponad połowę światowej produkcji stoczniowej, wykorzystując strategię "fuzji wojskowo-cywilnej" do budowy najpotężniejszej floty wojennej na świecie. Zagraniczne firmy nieświadomie finansują chińską modernizację wojskową, zamawiając statki w stoczniach, które jednocześnie budują okręty wojenne.
Zdaniem rosyjskiego niezależnego portalu Verstka, AirBaltic przynajmniej 28 razy próbował kupić rosyjskie paliwo między lutym 2022 a marcem 2024. Jeśli to prawda, to większość z tych zakupów złamałyby antyrosyjskie sankcje.
„Czy Pani/Pana zdaniem Donald Trump jest w stanie doprowadzić do sprawiedliwego pokoju na Ukrainie?” - takie pytanie zadaliśmy w sondażu SW Research dla rp.pl.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas