Anne Heche miała 5 sierpnia ciężki wypadek samochodowy. Jadąc z dużą prędkością wjechała w ścianę domu w Mar Vista w Kalifornii. Jej auto stanęło w płomieniach. Przez ponad godzinę strażacy walczyli z pożarem, próbując wyciągnąć ofiarę z zakleszczonego samochodu. Aktorka znalazła się w szpitalu w West Hills na oddziale poparzeń, gdzie jej życie podtrzymywał respirator. Jest w śpiączce, a lekarze stwierdzili śmierć mózgu. Już trzy dni później wydano oświadczenie, że znajduje się w stanie krytycznym, jej płuca są zmiażdżone, a ciało maksymalnie poparzone. Rodzina podjęła dramatyczną decyzję o odłączeniu jej od respiratora. Jednocześnie wyraziła zgodę na pobranie jej narządów do przeszczepów.

„Anne miała ogromne serce. Od swojego niezwykłego talentu bardziej ceniła możliwość szerzenia dobroci” – powiedzieli jej bliscy.

Czytaj więcej

„Nie!”. Społeczeństwo skonsumowanych

Szpital wydał oświadczenie, że aktorka jest utrzymywana przy życiu jeszcze do momentu, gdy zostanie ustalone czy są narządy, które w wyniku wypadku i pożaru nie zostały uszkodzone.

11 sierpnia policja z Los Angeles ujawniła, że Heche w momencie wypadku była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Kilka minut przez tragedią spowodowała inny, drobny wypadek, potrącając zaparkowany przy ulicy samochód.

Anne Heche nie miała łatwego życia. W swojej autobiografii „Call Me Crazy” ujawniła, że w dzieciństwie była molestowana seksualnie przez ojca. Jej brat zginął w wypadku samochodowym w wieku 18 lat. Jej siostra, pisarka Susan Bergman, zmarła na raka mózgu. Kilkanaście lat temu.

Anne urodziła się 25 maja 1969 roku w ieście Aurora w stanie Ohio. Jako aktorka zaistniała w soap-operze „Another World” (1987-91). Ma na swoim koncie ponad 90 ról w filmach i serialach. Do jej najbardziej znanych tytułów kinowych należy „Sześć dni, siedem nocy” Ivana Reitmana, Heche spotkała się też z polską reżyserką Agnieszką Holland - zagrała w jej „Trzecim cudzie”. Najczęściej jednak występowała w produkcjach telewizyjnych – filmach i serialach. Jednym z jej ostatnich projektów jest „Girl In Room 13” - obraz pokazujący mroczny półświatek wartego 150 miliardów dolarów przemysłu handlu ludźmi. Amy Winter, wiceprezes wykonawcza i szef owa programowa Lifetime Networks zapowiedział,a że premiera filmu jest zaplanowana na wrzesień br.

Anne Heche była żoną operatora Colemana Lafoona, potem związała się z aktorem Jamesem Tooperem. Zostawia dwóch synów. Wcześniej głośny był jej związek z Ellen DeGeneres.