[srodtytul]Maciej Pieprzyca[/srodtytul] (przewodniczący) – reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, dziennikarz dokumentalny. Absolwent reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i Studium Scenariuszowego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W 2000 roku zrealizował godzinny film telewizyjny „Inferno”. Okazał się „Złotym debiutem” – otrzymał Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Cierlicach (Czechy). W 2003 roku otrzymał nagrodę w polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill za scenariusz filmu „Drzazgi”, które były również jego reżyserskim debiutem pełnometrażowym. I właśnie za ten film Pieprzyca otrzymał także nagrodę (za debiut reżyserski) na XXXIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Dla telewizji Pieprzyca napisał scenariusz i wyreżyserował „Inferno” i „Barbórkę” (z cyklu „Święta polskie”).
[srodtytul]Barbara Hollender[/srodtytul] – krytyk filmowy i publicystka „Rzeczpospolitej” odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W jej dorobku znalazły się poświęcone kinu publikacje książkowe: napisana wspólnie z Zofią Turowską „Zespół TOR” oraz hasła w przygotowanej pod redakcją Jacka Lutomskiego książce „Gwiazdy w zbliżeniu. Portrety aktorów i reżyserów polskich”.
[srodtytul]Maciej Adamek[/srodtytul] – reżyser dokumentalny i fabularny, filolog polski, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i PWSFTViT w Łodzi. Autor dokumentów: „Życie przed tobą” (2003), „Jestem” (2004) i fabularnego filmu krótkometrażowego „Fabryka” (2006). Jest Członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Za scenariusz filmu fabularnego „Zdjęcie” otrzymał główną nagrodę w polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill i trzecią nagrodę w jego edycji międzynarodowej w Cannes 2006.
[srodtytul]Jarosław Sztandera[/srodtytul] – reżyser i scenarzysta etiud „Kiedy miłość ma kaca” (2001) i „Chłopak z prowincji” (2002). W ubiegłym roku za „Luksus”, film dyplomowy na PWSFTViT w Łodzi otrzymał Małego Jantara.
[srodtytul]Rafał Olbiński[/srodtytul] – malarz, grafik i twórca plakatów. W 1969 roku ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, po studiach współpracował z pismem „Jazz Forum”. Projektował też okładki płyt, m.in.: Krzysztofa Klenczona „Powiedz stary, gdzieś ty był” czy Breakoutu „Żagiel ziemi”. W 1981 roku wyjechał do Paryża, a potem do Nowego Jorku, gdzie w 1985 roku został wykładowcą School of Visual Arts.