Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 29.11.2019 14:10 Publikacja: 29.11.2019 14:10
Placówka w Barcinie współpracuje z 35 organizacjami pozarządowymi. Bierze udział w przygotowaniu licznych przedsięwzięć o charakterze kulturalno-edukacyjnym, takich jak Narodowe Czytanie, noc świętojańska, orszak Trzech Króli oraz konferencji i warsztatów dotyczących profilaktyki zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży.
Przy bibliotekach powstały liczne kluby i koła zainteresowań – nie tylko czytelnicze, ale i rękodzielnicze oraz związane z nowymi technologiami. Prężnie działają dyskusyjne kluby książki. Także filie gromadzą wokół siebie ludzi z pasją, chcących nie tylko czegoś nowego się nauczyć, ale również przekazać swoją wiedzę innym. I tak w Filii w Mamliczu powstał Lokalny Klub Kodowania, prowadzony przez bibliotecznego informatyka. Spory dorobek ma kółko rękodzielnicze Pasja Łączy Pokolenia. Filia na barcińskiej starówce skupia panie robiące cudeńka z papierowej wikliny – to Klub Artystyczne Pasje Czytelniczek. Członkinie nie tylko spotykają się w bibliotece i razem pracują, ale też prezentują swoje prace, promując jednocześnie bibliotekę podczas jarmarków rękodzielniczych i imprez kulturalnych.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin od lat wyznacza trendy i zajmuje wysokie miejsca w rankingu.
W pandemicznych latach utrzymanie kontaktu z czytelnikami jest coraz trudniejsze. Pomaga cyfryzacja.
Biblioteka to system naczyń połączonych, w którym kadra, czytelnicy i organizator jednostki robią wszystko, aby każdy czuł się nieodłącznym elementem tej całości.
Trzcianecka biblioteka to miejsce, w którym spotykają się literatura, kultura i sztuka.
|W czasach pandemii bibliotekarze usilnie starają się nie stracić kontaktu z czytelnikami. Pomagają im nowe technologie.
W 2020 r. dobiega końca rozpisany na pięć lat Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, finansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 455 mln zł.
Część bibliotek, które powstały w ostatnich latach, była na pandemię niejako mimochodem przygotowana. Bo to nie tylko nowoczesne obiekty, ale i obiekty nowocześnie funkcjonujące – przekonuje dyrektor Instytutu Książki.
PIERWSZE MIEJSCE: Biblioteka z Sianowa od lat zajmuje czołowe miejsca w rankingu. Skutecznie łączy tradycję z nowoczesnością.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas