O 6 tys. spadła liczba klientów usług szerokopasmowych Netii obsługiwanych na bazie usługi hurtowej bitstream acces w sieci Telekomunikacji Polskiej. Mirosław Godlewski, prezes Netii, nie kryje że wzrost tego biznesu spółka ma już za sobą. Coraz silniej będzie się koncentrować na rozwoju usług we własnej sieci i na liniach LLU. W tym roku zdynamizuje również proces przejmowania operatorów ethernetowych.
315 tys. klientów usług dostępowych na liniach BSA miała Netia na koniec I kw. – wynika z opublikowanego dzisiaj sprawozdania finansowego spółki. Wedle tego samego sprawozdania liczba linii BSA spada u operatora czwarty kwartał z rzędu (maksymalnie było ich 325 tys.) – Strategicznie zakładaliśmy, że na BSA przypadnie ok. 30 proc. z docelowej bazy 1 mln linii szerokopasmowych. Ten stan właśnie osiągnęliśmy, nie spodziewam się już znacznego wzrostu liczby tych linii – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mirosław Godlewski, prezes zarządu Netii.
źr.Netia
Ofensywie na rynku BSA przestaje sprzyjać polityka regulacyjna. Urząd Komunikacji Elektronicznej zadecydował o wyłączeniu tej usługi z nowych aktywacji na kilku najbardziej konkurencyjnych lokalnych rynkach. Netia inwestuje zatem w sieć LLU. Na koniec tego roku planuje operować na 700 kolokacjach. W I kw. liczba abonentów na liniach LLU wzrosła o 18 tys. netto. – Z tej liczby 13 tys. to migracje z sieci BSA, a 5 tys. to nowi klienci Netii – powiedział Johnatan Eastick, członek zarządu Netii ds. finansowych. Oznacza to zresztą, że Netia nadal sprzedaje linie BSA, skoro spadek ich liczby był niższy, niż liczba klientów przeniesionych na LLU.