Ericsson podwoi biznes w Polsce
Magdalena Wierzchowska
Oliver Kanzi, nowy prezes Ericssona w Polsce, ma ambitne plany. — Chcemy podwoić skalę naszego biznesu w Polsce. Mamy nadzieję pozyskać przynajmniej jednego klienta na usługi mobilnej transmisji danych, rozwinąć zakres i skalę usług — mówi Oliver Kanzi. Szwedzki producent sprzętu miał w ubiegłym roku prawie 400 mln zł przychodów i 14 mln zł zysku netto. Szef Ericssona przyznaje,że o podwojenie rentowności będzie trudno. Dostawcy ostro walczą o klienta ceną, czego przykładem może być ostatni przetarg na infrastrukturę dla Polkomtela. Zdaniem Olivera Kanziego, najbliższe lata w Polsce będą dla producentów sprzętu okresem żniw.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=134568# (dostęp płatny)
Polacy masowo zmieniają sieci komórkowe
redakcja
W ciągu trzech kwartałów sieć telekomunikacyjną zmieniło w Polsce 936,5 tys. osób, z czego w samym III kw. prawie 300 tys. — podał portal Telepolis.pl. Najwięcej zyskał P4 (operator sieci Play) — 602,4 tys., odeszło z sieci 51,8 tys. abonentów. Na drugim miejscu uplasowała się Polska Telefonia Cyfrowa (T-Mobile): 122,5 tys. abonentów zyskała, a opuściło ją 267,5 tys. Centertel (Orange) zyskał 114,7 tys. klientów, ale stracił najwięcej — 318 tys. abonentów. Wynik Polkomtela (Plus) to: 94,3 tys. nowych i 292,3 tys. abonentów, którzy opuścili sieć.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=134569# (dostęp płatny)
Komunikacja elektroniczna to konieczność na rynku pocztowym
materiał sponsorowany
Tradycyjna poczta powoli ustępuje miejsca elektronicznym kanałom komunikacji, widać to zarówno w Polsce, jak innych krajach. Z jednej strony nic nie wskazuje na rychły koniec tradycyjnych usług, z drugiej — rzeczywistość wymusza na operatorach pocztowych wprowadzanie innowacyjnych usług. E-usługi są jednym z ważnych obszarów strategii rozwoju Poczty Polskiej, określonych w planach firmy do 2015 r. Jak mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej, e-usługi są alternatywą i odpowiedzią na zachodzące zmiany rynkowe.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=134540# (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Prawie tysiąc stacji HD w Europie
Magdalena Lemańska
W ubiegłym roku na kontynencie przybyło ponad 300 stacji nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Między jesienią tego roku a jesienią 2011 jak dotąd przybyło najwięcej – 329 – takich stacji. Łącznie jest ich już dziś w Europie 941 – to o prawie 54 proc. więcej niż rok wcześniej.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1167309_Prawie_tysiac_stacji_HD_w_Europie.html (dostęp płatny)
Rząd Kanady nie ufa Huawei
HK
Potwierdzają się informacje o zerwaniu współpracy przez firmę informatyczną Cisco z chińskim koncernem telekomunikacyjnym ZTE. Według komunikatu wydanego przez ZTE, Cisco zakończyło w lipcu umowę o współpracy strategicznej (podpisaną w 2005 r.). Według nieoficjalnych informacji do zerwania umowy doszło, gdyż ZTE odsprzedawało produkty Cisco Iranowi.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1167312_Rzad_Kanady_nie_ufa_Huawei.html (dostęp płatny)
Szef Ericssona celuje w 800 mln zł
Urszula Zielińska
Polscy operatorzy mobilni nadrabiają lata mniejszych inwestycji. To pozwala Ericssonowi w Polsce prognozować podwojenie przychodów. – Zmiany własnościowe w Polkomtelu i partnerstwo Orange i T-Mobile sprawiły, że przez ostatnie 2–3 lata operatorzy inwestowali mniej. Powstała luka, którą moim zdaniem, operatorzy zaczynają wypełniać – ocenił wczoraj Oliver Kanzi, prezes Ericsson.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1167311_Szef_Ericssona_celuje_w_800_mln_zl.html (dostęp płatny)