Smartfon na celowniku
Mirosław Konkel
Cyberprzestępcy przerzucili się z komputerów PC na urządzenia mobilne .Ekosystem złośliwego oprogramowania na Androida zaczyna przypominać ten, który otacza Windows, z wyspecjalizowanymi dostawcami świadczącymi usługi na rzecz grup przestępczych — wynika z najnowszego raportu firmy F-Secure, która specjalizuje się w bezpieczeństwie IT, głównie zaś w ochronie urządzeń internetowych i telefonów komórkowych. W porównaniu z ostatnim kwartałem 2012 r. w pierwszych trzech miesiącach tego roku odnotowano prawie 50-procentowy wzrost liczby szkodliwych aplikacji i wirusów atakujących systemy operacyjne smartfonów (ze 100 do 149). W 92 proc. przypadków złośliwe oprogramowanie uderzało w Androida.
http://e.pb.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=147371# (dosęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]
Pożyczka? Pokaż profil na FB
Agnieszka Kamińska
Firmy pozabankowe, oceniając zdolność kredytową, sprawdzają, co klient robi w Internecie. Pożyczkodawcy działający poza sektorem bankowym, podejmując decyzję o przyznaniu kredytu, coraz chętniej sięgają po niestandardowe metody oceny wiarygodności klienta. Kredito24.pl, nowy gracz na rynku szybkich pożyczek, wiedzę czerpie głównie z mediów społecznościowych.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1190399-Pozyczka-Pokaz-profil-na-FB.html (dostęp platny)
E-handel na bakier z przepisami
Łukasz Kuligowski
Sklep internetowy musi informować klienta o jego prawach. Nie wystarczy umieszczenie ich w regulaminie. Aż 90 proc. sprzedawców internetowych nie informuje klientów we właściwy sposób o tym, że mają oni prawo odstąpienia od umowy w ciągu dziesięciu dni od daty zakupu towaru. Wynika to z badania przeprowadzonego przez serwis CentrumSprzedawcy.pl. Chodzi o to, że do przesyłek nie dołączają oni pisemnego wyciągu informacji wymaganego podczas sprzedaży przez Internet.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1190361-E-handel-na-bakier-z-przepisami.html (dostęp płatny)