Obecnie Mahle Polska zatrudnia blisko 3000 pracowników. Wytwarzają tuleje cylindrowe dla samochodów ciężarowych i osobowych, tuleje wielkogabarytowe, zestawy cylindrowo-tłokowe, prowadnice zaworowe, wkładki tłokowe, tłoki i zawory.

Produkcja tłoków oparta jest na najnowocześniejszej technologii i obejmuje całość procesu wytwarzania: od przygotowania tworzywa poprzez odlewanie, obróbkę, montaż i badania jakościowe. Natomiast pierwsze tuleje cylindrowe zostały wyprodukowane w Krotoszynie w 1948 r. Obecnie Mahle Polska produkuje rocznie ponad 4,5 mln takich tulei. Do produkcji wykorzystuje się kilka typów żeliw różniących się składem chemicznym, mikrostrukturą oraz właściwościami mechanicznymi. Typowe tuleje produkowane przez Mahle Polska mają średnicę od 50 do 144 mm, a dla tulei wielkogabarytowych wymiar wewnętrzny może sięgać do 500 mm. Te ostatnie znajdują zastosowanie w dużych i średnich silnikach spalinowych, m.in. w kolejnictwie, przemyśle okrętowym i energetyce. Większość tulei jest wykonywana jako całkowicie obrobiony mechanicznie produkt, łącznie z wykonaniem końcowej obróbki gładzi tulei, która bezpośrednio współpracuje z pierścieniami tłokowymi. Proces końcowej obróbki oraz materiał mają podstawowe znaczenie dla własności eksploatacyjnych, głównie zużycia oleju, trwałości silnika, parametrów emitowanych spalin.

Do produkcji zaworów stosowane są materiały i technologie znacznie podwyższające ich trwałość. Wykonane z wysoko stopowych materiałów zawory Mahle są używane przez światowych liderów przemysłu motoryzacyjnego w silnikach większości typów samochodów osobowych i ciężarowych. Zależnie od wymagań i stanu obciążenia zawory są hartowane, chromowane lub azotowane.

Firma od lat jest partnerem w międzynarodowym sporcie. Od 1930 r. Mahle z sukcesem angażuje się w sporty motorowe. W 2009 r. siedem na dziesięć teamów Formuły 1 korzystało z jej podzespołów. Komponenty Mahle znalazły się także w silnikach używanych w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC, German Touring Masters (DTM), Światowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC) i wyścigach łodzi motorowych.

Koncern Mahle zatrudnia ponad 47000 pracowników na całym świecie. Potencjał działania globalnej sieci pokazuje przykład nieszablonowych rozwiązań, który przeszedł już do historii przedsiębiorstwa. Ze względu na szybki wzrost zamówień dzięki perfekcyjnie zorganizowanej akcji w krótkim czasie transportem powietrznym została przeniesiona z Niemiec do Meksyku cała dodatkowa linia produkcyjna. Uruchomiono ją w najkrótszym czasie w historii firmy.