Google się ugnie pod prawem Unii
Oddziały amerykańskiej firmy albo będą się stosować do przepisów UE, albo mogą zniknąć ze Wspólnoty.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=481846 (dostęp płatny)
Google się ugnie pod prawem Unii
Oddziały amerykańskiej firmy albo będą się stosować do przepisów UE, albo mogą zniknąć ze Wspólnoty.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=481846 (dostęp płatny)
Polacy pokochali smartfony z dużym ekranem
Sprzedaż fabletów – z ekranem 5 cali i większym – rośnie u nas jeszcze szybciej niż na świecie.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=481909 (dostęp płatny)
Astronomiczny wzrost danych w chmurze
Wartość globalnego rynku usług w chmurze, czyli przechowywania i przetwarzania danych nie w serwerowniach firmy, ale na zewnętrznych data center rośnie.
http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=481910 (dostęp płatny)
Sony przewiduje wyniki finansowe: Zyski najwcześniej w 2015 r.
ark, kaem
Japoński producent elektroniki ogłosił prognozy wyników finansowych na ten rok. Zapowiedział, że rentowność osiągnie najwcześniej w 2015 roku. Firmie nie pomogła sprzedaż marki komputerów osobistych VAIO.
http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,15961269,Sony_przewiduje_wyniki_finansowe__Zyski_najwczesniej.html (dostęp płatny)
Sprawy właścicieli pchają Multimedia na giełdę
Urszula Zielińska
Za pieniądze ze sprzedaży akcji właściciele uregulują zobowiązania wobec kablówki.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/756551_Sprawy_wlascicieli_pchaja_Multimedia_na_gielde.html (dostęp płatny)
Zapowiedzi dotyczące reklamy pomogły TVN
Magdalena Lemańska
Choć w I kwartale przychody TVN rosły wolniej niż odżywający po kryzysie rynek reklamy, optymistyczne oczekiwania zarządu poprawiły nastrój inwestorów.
http://archiwum.parkiet.com/artykul/756548_Zapowiedzi_dotyczace_reklamy_pomogly_TVN.html (dostęp płatny)
Skargi przez internet muszą poczekać jeszcze trzy lata
Iwona Jackowska
Dopiero w 2017 r. pisma procesowe kierowane do sądów administracyjnych będzie można składać online — przypomniał NSA.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3688124,68454,skargi-przez-internet-musza-poczekac-jeszcze-trzy-lata (dostęp płatny)
Sklepy internetowe działają na swoją niekorzyść
Marta Bellon
E-przedsiębiorcy muszą podążać za potrzebami klienta. Tych, którzy tego nie zrobią, wyprzedzi konkurencja — ostrzegają eksperci.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3688117,11064,sklepy-internetowe-dzialaja-na-swoja-niekorzysc (dostęp płatny)
Wieżowiec po Orange przechodzi lifting
W poprawienie niepraktycznego budynku właściciel włoży 7-8 mln EUR. Przed nim niełatwe zadanie — znalezienie najemców.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3688076,14719,wiezowiec-po-orange-przechodzi-lifting (dostęp płatny)
Niskie marże niszczą rynek ICT
Sylwia Wedziuk
Małe firmy działające w branży ICT nie mają szans na konkurencyjnym rynku, który wymusza niskie marże.
http://pulsbiznesu.pb.pl/3688119,89876,niskie-marze-niszcza-rynek-ict (dostęp płatny)
Niemal cała prawda o sieciach komórkowych
Urszula Zielińska
Sieci komórkowe z szybkim mobilnym Internetem nie są obecne w całym kraju. Budują zasięg głównie w największych aglomeracjach Pierwszy raz widać, jak daleko telekomy docierają z usługą ?mobilnego Internetu i o ile słabszy jest sygnał w pomieszczeniach. Szczegółowe dane o zasięgu sieci mobilnego Internetu operatorów komórkowych w kraju to dziś jeden z tematów tabu. Telekomy chętnie udzielają informacji na ten temat w konkretnym ujęciu: mówią o odsetku mieszkańców Polski, którzy mogą znaleźć się w zasięgu ich usług, czyli o tzw. „zasięgu w populacji". Skrywają zaś informacje o tym, jaka część obszaru Polski jest w zasięgu. Nie publikują też informacji o różnicy w zasięgu usługi „w pomieszczeniu" i „na zewnątrz" budynków.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242226-Niemal-cala-prawda--o-sieciach-komorkowych.html (dostęp płatny)
Bez komórki i tabletu ani rusz
Dla 72 proc. pracowników małych i średnich firm urządzenia mobilne ?są wsparciem w pracy. Zatrudnieni w małych i średnich przedsiębiorstwach uważają, że nowoczesne technologie są kluczowe dla rozwoju firm, w których pracują. Takiego zdania jest aż 64 proc. pracowników z sektora MSP objętych badaniem przeprowadzonym na zlecenie Microsoftu przez Ipsos MORI.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242225-Bez-komorki-i-tabletu-ani-rusz.html (dostęp płatny)
Google Glass podbije rynek? Konkurencja nie śpi
Google rozpoczął wczoraj oficjalną sprzedaż swoich „inteligentnych okularów". Czeka nas zacięta walka koncernów o nowy segment rynku mobilnego. Google Glass do tej pory było właściwie niedostępne na rynku, a kupno nowego urządzenia graniczyło z cudem. Okulary łączące się z internetem i sterowane głosem mogli nabyć tylko wylosowani przez Google szczęściarze. W ciągu ostatniego roku na rynek trafiło ledwie 8 tys. testowych sztuk.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242213-Google-Glass-podbije-rynek-Konkurencja-nie-spi.html (dostęp płatny)
Internet największym medium reklamowym
Z szacunków Boston Consulting Group wynika, ?że już za sześć lat internet będzie odpowiadał ?w Polsce za ponad połowę reklamowego rynku. Z analizy autorstwa tej firmy wynika, że internet, który obecnie odpowiada za prawie jedną trzecią całego reklamowego rynku, kolejną istotną granicę udziału w reklamowym torcie przekroczy w 2020 roku. Wtedy, przy założeniu, że wzrost wydatków na reklamę w sieci będzie wynosił co roku średnio 12 proc., wpływy z reklamy w sieci sięgną ok. 5,2 mld zł, czyli 53 proc. całego rynku.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242224-Internet-najwiekszym-medium-reklamowym.html (dostęp płatny)
TVN optymistycznie o drugiej połowie roku
Choć w I kwartale TVN osłabiła olimpiada w Soczi nadawana przez konkurencję oraz presja ze strony nowych kanałów naziemnej telewizji, zarząd spółki jest pełen optymizmu. I najprawdopodobniej właśnie to oraz szacunki TVN dotyczące rynku reklamy telewizyjnej w I kwartale spowodowały, że na wczorajszej sesji kurs TVN rósł, mimo że zaprezentowane wyniki finansowe za I kwartał były mniej więcej zgodne z oczekiwaniami analityków.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1242227-TVN-optymistycznie--o-drugiej-polowie-roku.html (dostęp platny)
Kontenery telekomunikacyjne obciążone jak budowle
Artur Niesłuchowski
Aby ustalić wysokość podatku ?od nieruchomości należnego od budowli, należy określić jej wartość. Dlatego konieczne jest ustalenie, jaki rodzaj urządzeń znajduje się w danym obiekcie i w jaki sposób warunkują one korzystanie z niego. Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z 24 marca 2014 r. (II FSK 783/12). Sprawa dotyczyła pięciu stacji przekaźnikowych telefonii komórkowej. Spór sprowadził się do oceny, czy kontener techniczny jest budowlą w rozumieniu art. 1a ust. 1 pkt 2 ustawy z 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (dalej: ustawa) i w związku z tym powinien być opodatkowany podatkiem od nieruchomości według jego wartości czy też jest budynkiem i przy wymiarze podatku od nieruchomości powinna być brana pod uwagę jego powierzchnia użytkowa.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1241985-Kontenery-telekomunikacyjne-obciazone-jak-budowle.html (dostęp płatny)
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rpkom.pl
Google się ugnie pod prawem Unii
Oddziały amerykańskiej firmy albo będą się stosować do przepisów UE, albo mogą zniknąć ze Wspólnoty.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne – przekonuje Orange Polska.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
Trzeci kwartał br. przyniósł telekomunikacyjnej grupie wyhamowanie spadku przychodów widocznego w pierwszej połowie roku – spodziewają się biura maklerskie ankietowane przez „Parkiet”.
Prawo Komunikacji Elektronicznej to ustawa, która ma poprawić działanie rynku telekomunikacyjnego oraz zapewnić konsumentom lepszą ochronę. Nowe zasady wejdą w życie 10 listopada. Część osób mogła już otrzymać informacje w tej sprawie od swojego operatora. Co konkretnie ma się zmienić?
Play intensyfikuje działania skierowane do przedsiębiorców. Właściwa strategia i spójność działań pozwoliły firmie osiągnąć sukces, który teraz planuje powtórzyć w obszarze usług dla biznesu.
Nie jest pewne, czy Unia Europejska weźmie sobie do serca rekomendacje Mario Draghiego. Jeśli jednak to zrobi, można być pewnym, że w sektorze telekomunikacyjnym będzie skandal.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zamknął konsultacje planu zagospodarowania cennych częstotliwości dla sieci 5G. Wziął w nich udział... jeden telekom. To jednak nie oznacza, że pasmo mało kogo obchodzi. Wręcz przeciwnie. Teraz ruch po stronie rządu.
Pierwsze nowe oferty telekomów na usługę przewodowego dostępu do internetu w połączeniu z umową krótszą niż na rok to znak, że wielkimi krokami zbliża się ważny okres handlowy m.in. dla telekomów. Co w tym roku będzie hitem okresu „back to school”?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas