Transakcja zostanie sfinalizowana do końca roku. TF SKOK, po przejęciu bankomatów od eCardu, będzie zarządzał siecią ok. 800 maszyn. Działają one pod szyldami SKOK24 i Global Cash.
Biznes bankomatowy jeszcze do niedawna zapewniający solidne zyski, przestaje być atrakcyjny. Od 1 kwietnia MasterCard, a od 1 maja Visa zdecydowały się obniżyć prowizje, które dostaje właściciel bankomatu za wypłatę gotówki na terenie Polski. Na rynku mówi się, że stawki będą dalej spadać. Wpędzi to w spore kłopoty firmy prowadzące tego typu działalność. Nic dziwnego, że niektóre z nich zapowiadają ograniczenie aktywności i rezygnację z mniej rentownych urządzeń.
eCard po sprzedaży bankomatów skoncentruje się na e-płatnościach, czyli wróci do korzeni. Biznes bankomatowy pojawił się w ofercie firmy dopiero w 2006 r. dzięki pieniądzom zebranym z emisji publicznej.
– eCard ma silną i ugruntowaną pozycję na rynku e-płatności oraz ogromny potencjał, by wzmocnić swoją przewagę konkurencyjną – uważa Ewa Bereśniewicz-Kozłowska, prezes spółki. Zapowiada, że eCard będzie poszerzał ofertę w tym obszarze.
Firma chce m.in. stworzyć i obsługiwać sieć informacyjnych urządzeń samoobsługowych (tzw. infomatów). Pierwsze maszyny, jak zapewniają przedstawiciele eCardu, są już testowane przez Urząd Miasta w Lublinie. Z czasem urządzenia zostaną wzbogacone o moduły do przyjmowanie mikropłatności. Firma zamierza także uruchomić usługę przekazu internetowego z rachunku osobistego. Pozwala wypłacać pieniądze z bankomatu bez użycia karty płatniczej z wykorzystaniem kodu numerycznego przesłanego np. esemesem.