: - Każdy liczy pieniądze. Oczywiście, że bez silnego zaangażowania rządu – także finansowego - takie przedsięwzięcie się nie uda. Ale korzyści dla wszystkich byłyby moim zdaniem znaczne.
- Zróbmy krok dalej. Jakie są plany na następny rok, jeżeli chodzi o działania na forum ITU?
Magdalena Gaj
: - Plany są, ale we wstępnej fazie, więc wolałabym jeszcze o nich nie mówić. Decyzje podejmiemy wiosną przyszłego roku.
- A jakie są w ogóle nasze ambicje, jeżeli chodzi o ITU?
Magdalena Gaj
: - Wysokie. Docelowo mierzymy w zarząd tej organizacji.
- W stanowisko przewodniczącego?
Magdalena Gaj
: - Uwarunkowania polityczne są takie, że tego bym się raczej nie spodziewała…
Małgorzata Olszewska
: - Bliższym celem jest umocnienie się we wspomnianym biurze rozwoju. Ono ma duży budżet - liczony w milionach dolarów - na realizację różnych projektów, które można by prowadzić w Polsce, lub przy udziale polskich ekspertów. Chcielibyśmy ich wprowadzać do samej organizacji.
Magdalena Gaj
: - Polska była do tej pory zbyt mało aktywna – nawet w Unii Europejskiej - na arenie międzynarodowej, jeżeli chodzi o rynek telekomunikacyjny. To rynek przyszłości, a przy naszym kapitale ludzkim powinniśmy odgrywać na nim znaczącą rolę.
- Czego brakuje? Ludzi, pieniędzy?
Magdalena Gaj
: - Przez długi czas brakowało woli. Teraz wola jest. Pieniędzy zawsze jest zbyt mało na wszystko, ale akurat budżet na działania międzynarodowe stopniowo rośnie. W przyszłym roku znowu będzie trochę wyższy. Można też pozyskać dodatkowe środki dzięki wsparciu biznesu, jak w przypadku bieżących targów ITU World Telecom. A ludzi do pracy na arenie międzynarodowej mamy bardzo dobrych.
- Dziękujemy za rozmowę
rozmawiał Łukasz Dec
Pawilon Polski na ITU Telecom World 2011
Na zaproszenie Ministerstwa Infrastruktury przedsięwzięcie wspierają: Telekomunikacja Polska S.A., Netia S.A., Comarch S.A., Cyfrowy Polsat S.A., P4 sp. z o.o., Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o., Oxycom S.A
rpkom.pl jest partnerem medialnym Pawilonu Polskiego w Genewie