Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 12.02.2015 11:06 Publikacja: 12.02.2015 11:06
Nawet kilkanaście tysięcy złotych trzeba zapłacić za najnowszy telewizor 4K z Androidem
Foto: materiały prasowe
Popyt na odbiorniki LCD w naszym kraju spada. W ubiegłym roku sprzedaż (liczona w okresie od września do sierpnia) zmniejszyła się o niemal 5 proc. Z badań GfK, firmy analizującej rynek, wynika, że kupiliśmy około 2,4 mln płaskich odbiorników, podczas gdy rok wcześniej sprzedano ich o ponad 123 tys. więcej. O zapaści nie ma jednak mowy. Wynik jest lepszy niż w 2012 r., gdy popyt na telewizory LCD sięgnął 2,2 mln sztuk.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Kosztowna wpadka holenderskiego producenta sprzętu medycznego. W 2021 r. Amerykańska Agencja Żywności i Leków FDA zawiadomiła go o potencjalnym zagrożeniu dla zdrowia osób cierpiących na bezdech senny, używających respiratorów DreamStation. Philips wycofał je i zapłaci 1,1 mld dolarów poszkodowanym.
Dyrektor generalny firmy Philips rozpoczyna kadencję, likwidując 4000 miejsc pracy.
Wszechstronność – to dzisiaj słowo klucz. Sprzątanie na mokro czy odkurzanie na sucho? A może czyszczenie ręczne, przy pomocy niewielkiego, poręcznego odkurzacza bezprzewodowego? Prawidłowa odpowiedź brzmi: wszystko.
Lou Ottens był inżynierem w holenderskiej firmie Philips, zajmującej się elektroniką i technologią.
Holenderski gigant podał o lepszej sprzedaży kwartalnej sprzętu medycznego i o poprawie marży działów wyrobów konsumpcyjnych i oświetlenia.
Fundusz inwestycyjny Go Scale Capital kupił od holenderskiego koncernu segment zajmujący się produkcją samochodowego oświetlenia LED. Za 80,1 proc. udziałów w biznesie Philipsa zapłacił 2,8 mld dol.
Koncern za 2,9 mld dol. pozbył się działu produkcji LED oraz oświetlenia samochodowego
Tomasz Lisewski jest nowym dyrektorem generalnym Philips w Europie Środkowo-Wschodniej
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas