Polak na czele Philips w regionie

Tomasz Lisewski jest nowym dyrektorem generalnym Philips w Europie Środkowo-Wschodniej

Zastąpi na stanowisku Joosta Leeflanga, który będzie zarządzać globalną działalnością handlową pionu diagnostyki obrazowej w Philips Health Systems. W nowej roli, jako starszy wiceprezes, Tomasz Lisewski będzie kierować wszystkimi działaniami prowadzonymi przez Philips w 17 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, Czechach, Rumunii i na Węgrzech.

Tomasz Lisewski rozpoczął pracę w Philips w roku 2009, jako dyrektor generalny segmentu produktów konsumenckich w Polsce, po czym w Amsterdamie objął stanowisko globalnego dyrektora marketingu rozwiązań do pielęgnacji osobistej. Przez ostatnie 2,5 roku zarządzał sektorem Personal Health w Europie Środkowo-Wschodniej, tworząc wiele innowacyjnych kategorii. Są to między innymi depilacja światłem wykonywana produktem LUMEA, rozwiązania do higieny jamy ustnej oparte na technologii sonicznej wraz z produktami SONICARE czy mikrodermabrazja skóry, która jest możliwa dzięki rozwiązaniu VISACARE. Przed podjęciem pracy w Philips, Tomasz Lisewski pracował w międzynarodowych firmach na wielu rynkach, w tym w Polsce, Austrii, Wielkiej Brytanii i w Rosji.

- Cieszę się, ze Tomasz obejmie stanowisko Dyrektora Generalnego zarządzającego działalnością Philips w Europie Środkowo-Wschodniej. Udowodnił, że potrafi rozwijać działalność biznesową w sposób zrównoważony, w oparciu o głębokie zrozumienie wymagań rynku i potrzeb klientów. Ponadto, jest innowatorem w obszarze marketingu. Za czasu jego kierownictwa, wprowadziliśmy wiele innowacji odpowiadających na potrzeby lokalnych rynków, które przyczyniły się do poprawy jakości życia ludzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Dążenie do uzyskiwania wyników biznesowych i skupienie na zawodowym rozwoju pracowników, które charakteryzują Tomasza, zapewnią dalszy rozwój Philips w Europie Środkowo-Wschodniej - powiedział Ronald de Jong, Dyrektor Generalny Philips ds. Rynków i Członek Zarządu Royal Philips.

- Philips posiada unikatową pozycję, by odpowiadać na wyzwania stojące przed Europą Środkowo-Wschodnią i jej społeczeństwem. Dostarczając innowacji w obszarach ochrony zdrowia i oświetlenia, ale też umożliwiając konsumentom samodzielne dbanie o zdrowie, dostarczamy rozwiązań na każdym etapie opieki zdrowotnej, które są kluczem do osiągania korzystnych efektów zdrowotnych i przyczyniamy się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego – mówi Tomasz Lisewski.

Tomasz Lisewski ma 44 lata. Ukończył handel zagraniczny na Uniwersytecie Gdańskim, jest także absolwentem studiów MBA. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.