We wrześniu (2021 roku) Amerykanie przekazali nam listę 55 pracowników rosyjskiej misji dyplomatycznej, którym nakazano opuszczenie USA w dwóch etapach, w 2022 roku.

"27 pracowników ambasady musi opuścić USA do 30 stycznia, a kolejnych 28 - do 30 czerwca tego roku" - czytamy w oświadczeniu Antonowa umieszczonym na profilu ambasady na Facebooku.

Czytaj więcej

Stoltenberg: NATO jest gotowe na konflikt zbrojny Rosji z Ukrainą

Antonow podał, że "jak dotąd 23 pracowników z pierwszej grupy już opuściło USA, a czterech kolejnych wróci do ojczyzny 29 stycznia".

"Po tym wydaleniu w ambasadzie rosyjskiej w USA będą pracować 184 osoby, w tym dyplomaci i pracownicy administracyjni oraz personel techniczny" - wyliczał Antonow. 

184

Tyle osób będzie pracować w ambasadzie Rosji w USA

Jednocześnie dyplomata podkreślił, że strona rosyjska chce stworzyć "normalne warunki działania dla dyplomatów w USA i Rosji".

"Nasza propozycja, by zawiesić wszystkie ograniczenia, w tym w obszarze wizowym, pozostaje w mocy" - podkreślił dyplomata.

Reuters przypomina, że w październiku ubiegłego roku administracja Joe Bidena poinformowała, że personel misji dyplomatycznej USA w Rosji skurczył się ze 120 do 1 200 osób, po serii wydaleń i ograniczeń narzuconych przez stronę rosyjską.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ