Reklama
Rozwiń
Reklama

USA: Dane o PKB pozytywnie zaskoczyły

Wzrost gospodarczy w USA był w drugim kwartale dużo lepszy niż oczekiwano.

Publikacja: 27.07.2023 15:01

USA: Dane o PKB pozytywnie zaskoczyły

Foto: Bloomberg

Amerykański PKB wzrósł w drugim kwartale o 2,4 proc., po zwyżce o 2 proc. w poprzednich trzech miesiącach. (To dane annualizowane, czyli liczone kw./kw., w tempie rocznym.) Wcześniej analitycy średnio prognozowali, że wzrost zwolni do 1,7 proc. Bardzo trafne okazały się za to wskazania indeksu GDPNow, liczonego przez oddział Fedu w Atlancie. Wskazywał on bowiem dokładnie taki wzrost PKB w drugim kwartale.

Ze wstępnych danych wynika, że wzrost konsumpcji w USA wyhamował z 4,2 proc. do 1,6 proc. Inwestycje biznesowe zwiększyły się jednak aż o 7,7 proc. Wydatki rządowe wzrosły natomiast o 2,6 proc.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Dane gospodarcze
GUS potwierdził: inflacja w październiku spadła najniżej od ponad roku
Dane gospodarcze
Wielka Brytania ze słabym wzrostem PKB. Zaszkodził atak hakerski
Dane gospodarcze
Są nowe dane GUS o PKB Polski. Wzrost gospodarczy najwyższy od trzech lat
Dane gospodarcze
Agencja S&P utrzymała rating Polski oraz jego perspektywę
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Dane gospodarcze
Polska gospodarka „w sam raz”. NBP pokazuje optymistyczny scenariusz do 2027 r.
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama