Paweł Szałamacha zostawia Morawieckiemu nowelizację VAT i ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej

Minister Paweł Szałamacha zostawia w spadku następcy nowelizację VAT i ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.

Aktualizacja: 29.09.2016 22:08 Publikacja: 29.09.2016 21:59

Zwiększające się wydatki i rosnąca dziura budżetowa wymusza na resorcie finansów nieustanne poszukiwanie rozwiązań, które mają poprawić ściągalność podatków.

Wicepremier Morawiecki po ustępującym ministrze finansów przejmie prace na sztandarowym projektem, który ma uszczelnić VAT i ograniczyć oszustwa podatkowe. Skierowany już do konsultacji i uzgodnień projekt nowelizacji ustawy o VAT, a także procedury podatkowej oraz przepisów karnych skarbowych, zawiera wiele rozwiązań, które ograniczą uprawnienia podatników i obciążą ich dodatkowymi obowiązkami, a nawet sankcjami.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Budżet i podatki
Bruksela szykuje nowe podatki, mają pomóc w finansowaniu budżetu UE
Budżet i podatki
Akcyza na piwo w górę, a dochody budżetu w dół
Budżet i podatki
Inwestorzy zagraniczni stracili zainteresowanie polskim długiem. Jak to zmienić?
Budżet i podatki
Jest pierwsza reakcja Elona Muska na uchwalenie „Wielkiej Pięknej Ustawy”
Budżet i podatki
Rekordowy wzrost wydatków wojennych Ukrainy. Skąd Kijów weźmie pieniądze?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama