Stanie się miliarderem nie jest łatwym wyczynem i dlatego tylko ograniczona liczba ludzi na świecie osiąga taki status. Spośród tych, którzy to robią, niewiele się mówi o millenialsach, biorąc pod uwagę ich niezwykłą zdolność do gromadzenia tak ogromnej ilości bogactwa w stosunkowo młodym wieku. Które branże na świecie mają najwięcej młodych miliarderów?
Najwięcej posiadaczy miliardów dolarów ma branża technologiczna - co nie powinno dziwić. Jest ich tu 28, zgromadzili majątek wart 254,5 mld dolarów. Potem długo, długo nic - i finanse oraz inwestycje - ośmiu, mających 24,6 mld dolarów. Media i rozrywka ma sześciu miliarderów z 37 mld dolarów. Tyle samo dorobiło się na modzie i handlu detalicznym (27 mld dolarów), w branży automotive - 17,2 mld dolarów, i w opiece zdrowotnej (11 mld).
W sumie branż z młodymi miliarderami jest 12 - jeszcze produkcja (pięciu), metale i górnictwo oraz nieruchomości (po czterech), energetyka oraz żywność i napoje (po dwóch) i wreszcie usługi (jeden). Żaden młody nie dorobił się na kasynach i grach, na sporcie, inżynierii czy telekomunikacji. Ogólnie na świecie jest obecnie 78 milenijnych miliarderów, a łączna ich wartość netto to 418,6 miliarda dolarów.
Najbogatszym milenijnym miliarderem na świecie jest dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg (36 lat), z majątkiem o wartości netto 97 miliardów dolarów. Na drugim miejscu jest Zhang Yiming (37 lat), założyciel firmy ByteDance, zarządzającej platformą treści Toutiao, wart netto 35,6 miliarda dolarów. Trzecie i czwarte miejsce zajmują dyrektor generalny firmy oprogramowania do zarządzania pracą Asana Dustin Moskovitz (36 lat, 17,8 mld USD) i założyciel aplikacji do przesyłania wiadomości „Telegram" Pavel Durov (36 blat, 17,2 mld USD). Cała czwórka to oczywiście branża technologiczna.
Najmłodszy w pierwszej dziesiątce jest 29-letni Sam Bankman-Fried, założyciel i dyrektorem generalny FTX, giełdy kryptowalut. Jego majątek to 8,7 mld dolarów.