- Nadzwyczajna sytuacja w polskim państwie wymaga nadzwyczajnych środków i działań. Nie ma czasu na spory, dyskusje i politykowanie - podkreślają sygnatariusze reaktywowanej Rady Przedsiębiorczości: Business Centre Club, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Rada Biznesu, Pracodawcy RP, Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) i Związek Rzemiosła Polskiego.
Ich przedstawiciele w deklaracji ogłaszającej reaktywację Rady Przedsiębiorczości (pierwotnie była powołana 17 listopada 2003 r.) zapowiedzieli, że stworzy ona forum wymiany poglądów i będzie przedstawiać propozycje konkretnych rozwiązań, które będą przedkładane konstytucyjnym organom państwa oraz rządowemu zespołowi zarządzania kryzysowego. Członkowie rady deklarują także chęć pełnej współpracy z rządem i premierem RP, a także ze wszystkimi stronami sceny politycznej, w zakresie zgłaszania i wdrażania konstruktywnych i efektywnych rozwiązań ratunkowych.
Zaznaczają jednocześnie, że obecnie obowiązujące przepisy są nieadekwatne do wyzwań zaś zaproponowana przez rząd Tarcza Antykryzysowa to dobry kierunek działań, jednak daleko niewystarczający.
- Dlatego apelujemy o rozszerzenie tej ustawy o systemowe rozwiązania wspierające przedsiębiorców i pracowników – należy jak najszybciej przystąpić do prac legislacyjnych uzupełniających Tarczę Antykryzysową. Niezbędne jest zdecydowane działanie, zapewniające ochronę miejsc pracy oraz zapewnienie płynności przedsiębiorstw- podkreślają sygnatariusze Rady Przedsiębiorczości zaznaczając, że jej skład powinien być systematycznie poszerzany o szczególnie aktywne organizacje gospodarcze, działające w skali kraju lub regionu.