Reklama
Rozwiń

Regiony stanęły do boju o pracę transgraniczną

W województwach graniczących z Niemcami i Czechami wzmaga się sprzeciw wobec ograniczeń, które zablokowały tysiące Polaków pracujących za granicą. Rząd ma się tym zająć na początku maja.

Aktualizacja: 28.04.2020 06:23 Publikacja: 27.04.2020 21:00

Mieszkańcy miast położonych przy granicy z Niemcami protestowali w miniony piątek przeciw kwarantann

Mieszkańcy miast położonych przy granicy z Niemcami protestowali w miniony piątek przeciw kwarantannie ograniczającej pracę transgraniczną F

Foto: lorian Gaertner/photothek.net

Setki mieszkańców Gubina, Zgorzelca, Kostrzyna nad Odrą i Słubic, którzy w miniony piątek protestowali, domagając się zniesienia obowiązującej od 17 marca 14-dniowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych, muszą się uzbroić w cierpliwość. Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zajmie się tematem małego ruchu granicznego na początku przyszłego tygodnia – poinformowało nas w poniedziałek Centrum Informacyjne Rządu. Nie oznacza to jednak automatycznego zniesienia kwarantanny.

Zapewniając, że rząd rozumie sytuację mieszkańców terenów przygranicznych, CIR zaznacza, że za granicami Polski, np. w Niemczech, mamy do czynienia z dużo trudniejszą sytuacją, jeżeli chodzi o zachorowania. – Musimy brać pod uwagę ryzyko związane z możliwością przeniesienia wirusa z zagranicy oraz potrzeby mieszkańców terenów przygranicznych – zastrzega.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności