Park technologiczny Cloud Technologies Labs to nowoczesne biuro na stołecznym Powiślu. – Pełna infrastruktura techniczna i wsparcie merytoryczne kilkudziesięcioosobowego zespołu, który stworzył największą hurtownię danych w Europie Środkowo-Wschodniej. Z tego zaplecza będzie mógł skorzystać każdy, kto przekona nas do swojego pomysłu – mówi Piotr Prajsnar, założyciela Cloud Technologies. Jak podkreśla, chce dać szansę wszystkim kreatywnym osobom, które mają potencjał i pomysł na produkt, ale brakuje im zaplecza i doświadczenia, by go stworzyć i skomercjalizować. – To mocno różni nas od funduszu inwestycyjnego. Jesteśmy w stanie nie tylko sfinansować stworzenie produktu, ale zapewniamy też wszystko, co potrzeba do pracy: w pełni wyposażoną przestrzeń coworkingową, a także mentoring naszych ekspertów. W Polsce jest wielu zdolnych młodych ludzi, programistów z genialnymi pomysłami, ale często nie ma ich kto poprowadzić za rękę – podkreśla Prajsnar.

Cloud Technologies szuka projektów, które mają szansę podbić nie tylko lokalny rynek. Pierwszym krokiem jest wysłanie zgłoszenia zawierającego krótki opis projektu. Krótki biznesplan ma zmieścić się na jednej stronie A4 i przekonać spółkę, że jego realizacja może być opłacalna.

Cloud Technologies w pierwszym etapie chce uruchomić do 10 projektów. Autorzy będą mieć trzy miesiące na przygotowanie beta-wersji.

W drugiej połowie listopada w warszawskim Centrum Praskim "Koneser" zostanie otwarty z kolei kampus Google'a. Obiekt wzorowany jest na londyńskim kampusie, otwartym w 2012 r., który ma już 64 tys. członków. Ale podobne placówki koncernu działają również w Tel Awiwie, Madrycie i Seulu.