Darowizny mają formę akcji, a jego konglomerat Berkshire Hathaway poinformował, że 1,5 miliona akcji trafi do Fundacji Susan Thompson Buffett, którą założyła jego pierwsza żona – informuje CNN. Kolejne 900 000 akcji zostanie równo rozdzielonych pomiędzy trzy organizacje charytatywne prowadzone przez jego dzieci. Buffett powiedział, że podobne darowizny przekazał tym samym fundacjom podczas zeszłorocznego Święta Dziękczynienia i że „uzupełniają niektóre zobowiązania złożone przeze mnie w 2006 roku i które będę kontynuować aż do mojej śmierci (w wieku 93 lat czuję się dobrze, ale w pełni zdaję sobie sprawę, że gram w dogrywkach).”

W zeszłym roku miliarder przekazał tym samym fundacjom około 750 mln dolarów. Od 2006 roku co roku przekazuje im podobne datki.

Czytaj więcej

Rekordowy zysk kwartalny spółki miliardera Warrena Buffetta

W liście do akcjonariuszy Buffett napisał, że on i jego dzieci „wspólnie uważają, że bogactwo dynastyczne, choć legalne i powszechne w dużej części świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, nie jest pożądane”. „Zgadzamy się również, że kapitalizm – niezależnie od jego słabości, w tym ogromnych dysproporcji w bogactwie i wpływach politycznych, które w nieco kapryśny sposób zapewnia swoim obywatelom – zdziałał cuda i nadal czyni cuda” – napisał.

93-letni Warren Buffett wciąż kieruje swoim wehikułem inwestycyjnym Berkshire Hathaway. Na swojego następcę w 2021 r. mianował Grega Abla, szefa działu pozaubezpieczeniowego Berkshire Hathaway. Wehikuł ogłosił niedawno wzrost zysków operacyjnych w trzecim kwartale i rekordowy poziom środków pieniężnych w wysokości 157 mld dolarów.