– Naszym celem i marzeniem jest, aby KUEK był pierwszym miejscem, do którego uda się każdy absolwent naszej Alma Mater, przestrzenią pełną zaufania. Aby każdy świeżo upieczony absolwent czuł, że jest to miejsce również dla niego, miejsce, w którym może się rozwijać, dostać wsparcie na drodze w budowaniu kariery i przyszłości oraz utrzymywać relacje ze znajomymi ze studiów –podkreślała podczas krakowskiej Gali 20-lecia KUEK Monika Martuszewska-Skoczyńska, obecna triberka, czyli prezeska tej organizacji zrzeszającej absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Krakowskiej Szkoły Biznesu (KSB).

Realizację tego celu ułatwi prezent, który podczas gali wręczyli specjalni goście z uczelni – Jakub Kwaśny, dyrektor KSB i prorektor UEK, Piotr Buła. Przekazali KUEK klucz do utworzonej na uczelni siedziby tej organizacji. Jak podkreślają przedstawiciele KUEK, „własny kąt” na uczelni, zapewniając miejsce na spotkania i dyżury, bardzo im ułatwi działalność i kontakt z nowymi absolwentami.

Obecnie KUEK zrzesza ponad 1500 członków i sympatyków – w tym właścicieli firm, menedżerów i trenerów biznesu praktycznie z całego świata. Wielu z nich przyjechało na październikową Galę 20-lecia, która dla ponad 200 uczestników spotkania była okazją do wspomnień, a także pamiątkowych nagród.

Pamiątkowe statuetki trafiły do osób ze specjalnymi zasługami dla organizacji w tym Bartosza Jacyny- współzałożyciela KUEK i VP Chaingers, Krzysztofa Pawlaka, Borysa Skraby i Marka Dworaka. Z kolei rocznicowe medale trafiły do założycieli KUEKu - Bartosza Jacyny, Dariusza Demidziuka, Andrzeja Walda, Izabeli Duszy, Małgorzaty Dumieńskiej, Ksymeny Rosiek, Katarzyny Piłat i Moniki Grygielskiej.

„Rzeczpospolita” była patronem medialnym gali, która odbyła się w krakowskim teatrze Variété.