Aktualizacja: 02.05.2025 23:44 Publikacja: 25.09.2022 13:27
Foto: AFP
Rejestr powstał na podstawie danych z ponad 50 tys. miejsc w 89 krajach. Jego celem jest dostarczenie decydentom politycznym i społeczeństwom informacji niezbędnych do stopniowego rezygnowania z kopalnych nośników energii: ropy naftowej, gazu ziemnego i węgla — pisze dziennik „La Tribune” za agencją AFP.
Wielkość 3500 mld ton gazów przyprawia o zawrót głowy, ale jest teoretyczna. Powstałaby, gdyby świat wykorzystał wszystkie znane zasoby surowców kopalnych. Jest równa wszystkim emisjom na świecie od czasu rewolucji przemysłowej i 7 razy większa od norm emisji pozwalających dotrzymać zawożenia ograniczenia wzrostu temperatury klimatu o 1,5 stopnia rocznie — wyjaśnili autorzy tego opracowania. Zwrócili uwagę, że USA i Rosja mają dostateczne rezerwy tych surowców, aby zniweczyć zamiar dotrzymania światowych zobowiązań w zakresie emisji związków węgla, nawet gdyby inne kraje zaprzestały wydobywania własnych zasobów. Największym na świecie źródłem emisji gazów cieplarnianych jest złoże naftowe Ghawar w Arabii Saudyjskiej.
Telewizja Russia Today - propagandowa tuba rosyjskiego reżimu, dostała w minionym roku rekordową kwotę pieniędzy...
Już trzy czwarte firm w Unii osiągnęło w 2024 r. co najmniej podstawowy poziom wykorzystania technologii cyfrowy...
Upadłe Rafako i Hutę Częstochowa dotychczas łączył jeden, wspólny sposób ratowania poprzez udział spółek Skarbu...
Blisko połowa Polaków nie widzi swojej drogi zawodowej w prowadzeniu własnego biznesu, choć ponad 80 proc. uważa...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Amerykański gigant ogłosił plany znacznego zwiększenia swojej obecności w Europie – rozbuduje centra danych, zwi...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas