Reklama
Rozwiń

Wirtualny przetarg na ciepłownię

Polska firma inżynieryjna CIM-mes Projekt opracowała narzędzia, dzięki którym pierwszy etap konkursu na ciepłownię został zorganizowany wyłącznie w przestrzeni wirtualnej.

Publikacja: 23.05.2022 15:08

Wirtualny przetarg na ciepłownię

Foto: energia.rp.pl

Dzięki inżynierskim modelom symulacyjnym, które opracował CIM-mes Projekt, by wyłonić zwycięzcę konkursu nie inwestowano w budowę i porównywanie prototypów wielu wykonawców. Wówczas zorganizowanie konkursu trwałoby znacznie dłużej, a pomiary efektywności zajęły by kilka lat. Działanie ciepłowni musiałoby zostać zbadane w różnych okresach roku, w efekcie koszty konkursu byłyby nieporównywalnie wyższe, a wyniki byłyby trudne do porównania z powodu różnic klimatycznych i innych właściwości energetycznych ogrzewanych budynków. Odpowiedzią na tak skomplikowane analizy jest świat wirtualny, projekty były najpierw poddawane testom i ocenie w świecie cyfrowym, a dopiero jeden pomysł z największą efektywnością, przeszedł do drugiego etapu, którym jest budowa fizycznej instalacji.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama