Aktualizacja: 22.08.2016 11:03 Publikacja: 22.08.2016 11:03
Chińskie stalownie są jeszcze bardziej zadłużone, szacuje się że na 500 mld dolarów.
EY stwierdza w raporcie, że grupy hutnictwa stali finansują walkę o zachowanie udziału rynkowego zadłużaniem się i to do tego stopnia, że niektóre znalazły się na skraju bankructwa. Chińskie hutnictwo zwiększyło od 2000 r. moce produkcyjne o ok. miliard ton zwiększając światową nadwyżkę tych mocy do 700 mln ton.
Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego przekroczenia uprawnień i naruszenia tajemnicy obrończej poprzez zarekwirowanie należącego do Janusza Palikota telefonu, w którym znajdowała się korespondencja z jego obrońcą, mecenasem Jackiem Dubois.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Po około 10 miesiącach postępowania urząd antymonopolowy nałożył 68,5 mln zł kary na gdańskiego operatora telewizji kablowej Vectra. Chodzi o zapisy informujące klientów o możliwości podniesienia opłat w trakcie umowy.
W dynamicznie rozwijającym się środowisku biznesowym młodzi ludzie poszukują inspiracji, wskazówek do własnego rozwoju, a także od samego początku chcą zdobywać doświadczenie na rynku pracy. Wyzwanie, przed jakim stoi nasze społeczeństwo sprawia, że ich plany, potrzeby, a także perspektywy kariery biznesowej nieustannie ulegają zmianom.
Huta Stalowa Wola podpisze dziś umowę na kilkadziesiąt wozów do systemu artylerii rakietowej Langusta. To kolejny duży kontrakt dla HSW. A będzie jeszcze więcej.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Obniżona po konsultacjach projektu aukcji częstotliwości 700 i 800 MHz cena wywoławcza za blok pasma wynosi 356 mln zł. Resort cyfryzacji ma już ustalenia z Ukrainą.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Inwestowanie, bankowość, ubezpieczenia, audyt, doradztwo – to tylko przykłady obszarów, w których coraz większą rolę odgrywają zaawansowane algorytmy. Zmieniają też mocno pracę kontrolerów finansowych.
Na globalnym rynku debiutów panuje umiarkowany optymizm. Końcówka roku zapowiada się jednak bardzo ciekawie. Globalne statystyki wyjątkowo podbije Polska.
Widoczny w wielu branżach spadek liczby ofert pracy to nie tylko efekt słabszej koniunktury. To także skutek przyspieszonej automatyzacji firm sięgających po narzędzia AI, co widać też po rosnącym popycie na specjalistów w tej dziedzinie.
Nasz stosunek do wykorzystania sztucznej inteligencji w administracji publicznej jest zaskakująco pozytywny. Z najnowszych badań wynika, iż niemal dwie trzecie Polaków jest za tym, by do tworzenia cyfrowych usług publicznych zaprząc AI.
Kompetencje pracowników, w tym zwłaszcza menedżerów, są kluczowe dla polskich przedsiębiorstw stawiających na międzynarodowy rozwój, w którym istotna jest też sytuacja na rynku pracy w wybranych krajach.
Najwięcej takich firm jest w Wielkopolsce i Małopolsce – wynika z raportu „Polscy pionierzy przedsiębiorczości – 35-letnie firmy w Polsce” EY i Fundacji Firmy Rodzinne.
Pozew Gazpromu przeciwko spółkom Orlen i Europol Gaz, które są właścicielem polskiego odcinka gazociągu Jamał-Europa, wpłynął do sądu arbitrażowego w Petersburgu. Pozwanym jest też firma doradcza EY.
Firma Vestas we współpracy z ArcelorMittal zrealizuje pierwszą dostawę stali na potrzeby morskiej farmy wiatrowej zbudowanej przez Baltic Power w Polsce. To projekt należący do Orlenu. Mimo hut w Polsce, stal będzie pochodzić z importu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas