Reklama
Rozwiń
Reklama

Enterprise Investors inwestuje w Ekoenergetykę

Polish Enterprise Fund VIII obejmie pakiet w spółce zajmującej się infrastrukturą ładowania pojazdów elektrycznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita".

Publikacja: 12.01.2022 21:00

Enterprise Investors inwestuje w Ekoenergetykę

Foto: Adobe Stock

Inwestycja w producenta stacji ładowania to jedna z najciekawszych transakcji realizowanych w ostatnim czasie na krajowym rynku. Jej wartość przekracza 200 mln zł. Inwestycję realizuje Polish Enterprise Fund VIII, czyli fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors.

– Wiele firm opowiada o elektromobilności, ale niewiele przekuwa to na rzeczywiste, innowacyjne, zyskowne projekty. Ekoenergetyka właśnie to robi. Firma działa na bardzo perspektywicznym rynku – podkreśla Sebastian Król, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za transakcje. Dodaje, że rozwiązania Ekoenergetyki zostały wybrane i zaimplementowane przez największych operatorów transportu publicznego w Polsce i Europie, a także wiodące sieci ładowania i dystrybucji paliw.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Biznes
Rosyjski kosmodrom odcięty od zasilania. Zdumiewający powód
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Biznes
Dziurawa specustawa, ekspansja Rheinmetallu i miliard dla Elona Musk
Biznes
Wojciech Balczun, Minister Aktywów Państwowych: Inwestycje w Polsce dla polskich firm
Biznes
Norweski fundusz kontra Elon Musk. Czy miliarder dostanie 1 bln dolarów?
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Biznes
Chińskie auta szturmują Polskę, mniej rosyjskiej ropy i tańszy prąd w Niemczech
Reklama
Reklama