Według analityków koncernu zysk operacyjny sięgnie 29,4 mld juanów (4,9 mld dol.). W 2012 roku zysk koncernu wyniósł 20 mld juanów.
Chińskiemu producentowi pomogły rynki wschodzące i rosnący popyt na tańsze smartfony, a także umowy offsetowe w USA i Australii.
Dyrektor finansowa koncernu Cathy Meng, podkreślała, że najbardziej widoczny wzrost zanotowano w części zajmującej się smartfonami. Do sukcesu "dołożył się" także program ograniczania kosztów w koncernie.
Huawei liczy na dalszy wzrost, dzięki wciąż poprawiającej się infrastrukturze informatycznej i telekomunikacyjnej na terenie Chin, która pomoże jej zdobyć nowych klientów i sprzedać jeszcze więcej smartfonów oraz aplikacji im dedykowanych. Zdaniem prezes Meng to rynek aplikacji i rozwiązań telekomunikacyjnych będzie - obok produkcji smartfonów - szczególnie ważny dla Huawei w 2014 roku.
Huawei działa także w wielu krajach zachodnich. W Wielkiej Brytanii firma zainwestowała 1,2 mld funtów, m.in. w dziedzinie mobilnego internetu. W Polsce jest znana przede wszystkim z modemów bezprzewodowych, wykorzystywanych przez wielu dostawców internetu, m.in. T-Mobile, Plus, Orange, Play, Vodafone i zatrudnia około 500 osób. jednak chiński koncern chce w ciągu najbliższych pięciu lat rozszerzyć swoją działalność w Europie. Huawei Technologies ma zamiar zatrudnić ok, 5,5 tys. osób. Zdaniem przedstawicieli firmy Europa daje większy potencjał do wzrostu niż np. USA, gdzie w ubiegłym roku komisja ds. wywiadu przy Kongresie oskarża Huawei o szpiegostwo przemysłowe. Z tego powodu wprowadzono ograniczenia w działalności firmy na terytorium Stanów Zjednoczonych.