Wielu zainteresowanych sprzedażą energii dla drugiej linii metra

Enea, Energa, PKP Energetyka i RWE deklarują udział w przetargu na dostawę prądu na potrzeby II linii warszawskiego metra.

Publikacja: 11.12.2014 03:48

Enea, Energa, PKP Energetyka i RWE deklarują udział w przetargu na dostawę prądu na potrzeby II lini

Enea, Energa, PKP Energetyka i RWE deklarują udział w przetargu na dostawę prądu na potrzeby II linii warszawskiego metra.

Foto: Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier

Pierwsza ze spółek już ma kontrakt na przyszłoroczną sprzedaż 100 GWh dla I linii metra. Z kolei RWE, które obsługiwało I linię w tym roku – jak wynika z naszych informacji pozyskanych od zamawiającego – będzie w pierwszych miesiącach 2015 r. dostarczać prąd dla II linii (do końca marca). Umożliwia to zapis dotyczący rozszerzenia obowiązującej jeszcze umowy RWE z metrem.

W postępowaniu ogłoszonym na początku tygodnia spółki walczą o wolumen ponad 26,1 GWh energii. Mają ją dostarczyć od kwietnia do końca przyszłego roku. Oferty mogą spływać do 14 stycznia, a zdecyduje cena. Być może dlatego PGE, które zamierza walczyć teraz w większym stopniu o marże, a nie, jak dotychczas, tylko o zwiększanie wolumenu, na nasze pytania odpowiedziało wymijająco: „Aktualnie analizujemy SIWZ [specyfikację istotnych warunków zamówienia, stanowiącą najważniejszy dokument przetargowy] dla postępowania na zasilanie II linii metra". Także Tauron uzależnia swój udział w przetargu od warunków.

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Biznes
Grecja rozdaje pieniądze urlopowiczom, którzy stracili wakacje przez pożary
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biznes
Nowy pomysł Poczty Polskiej rozwścieczył pracowników. Myśleli, że to żart
Biznes
Sztuczna inteligencja sprzedaje samochody
Biznes
Polski rynek pracy nie tylko dla Polaków
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biznes
Rząd Węgier zachęca biznes do współpracy z Rosją