Aktualizacja: 25.03.2015 12:36 Publikacja: 25.03.2015 12:36
Foto: Bloomberg
Takie dane przynosi badanie uniwersytetu w Kolonii (a dokładnie Instytutu ds energetyki) na który powołuje się Deutsche Welle. Uczeni przeanalizowali hipotetyczną sytuację czasowych problemów z dostawami rosyjskiego gazu oraz ich całkowitego przerwania.
- Założyliśmy, że dostawy zostają przerwane na dwa tygodnie, albo na trzy i sześć miesięcy oraz gdy w ogóle gaz przestaje płynąć - mówi Harald Hecking, jeden z autorów badania.
Nowe amerykańskie cła mogą osłabić wzrost gospodarczy w Europie i uderzyć w sojuszników USA. Tymczasem ceny energii elektrycznej na świecie kontynuują spadki, a polskie banki stają w obliczu rosnącej liczby roszczeń o darmowy kredyt. Czy sektor finansowy ma powody do obaw?
W środę Polska Grupa Zbrojeniowa otwiera biuro w Brukseli, które ma pomóc w lepszym pozyskiwaniu środków z programów europejskich. Poza tym PGZ znów chce kłaść większy nacisk na przychody z eksportu.
Po zmianie polityki zagranicznej USA rosyjscy urzędnicy zachowują się tak, jakby powrót zachodnich firm do Rosji był pewny i już ustawiła się kolejka chętnych. To jedynie propaganda. Wśród 60 największych firm, które opuściły federację po agresji na Ukrainę, żadna nie deklaruje chęci powrotu.
Liderzy 25 państw europejskich debatowali nad zawieszeniem broni na Ukrainie. Wielka Brytania zapowiada możliwość wysłania wojsk do tego kraju. Tymczasem Donald Trump planuje rozmowę z Władimirem Putinem, licząc na zakończenie wojny w ciągu kilku tygodni. Unia Europejska pracuje nad przekazaniem 40 miliardów euro na pomoc militarną dla Kijowa.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Polskie małe i średnie firmy liczą na wsparcie banków w rozwoju – wynika z najnowszego raportu „Potrzeby w zakresie bankowości małych i średnich przedsiębiorstw, grudzień 2024” stworzonego przez zespół Visa Consulting & Analytics.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Według informacji Bloomberga we wtorek UE i Wielka Brytania podejmą rozmowy o zajęciu zamrożonych rosyjskich aktywów.
„Wiele elementów Ostatecznego Porozumienia zostało już uzgodnionych” - pisze Donald Trump w serwisie Truth Social przed rozmową z Władimirem Putinem, do której ma dojść 18 marca.
Kreml jeszcze nawet nie wyraził zgody na zawieszenie broni, a już nie zgadza się na siły pokojowe z Europy. Ale zdecydowanie prezydenta Emmanuela Macrona wywarło wrażenie na władcach Rosji.
Ciekawe, co ustalono za zamkniętymi drzwiami w Dżuddzie, gdy spotkały się delegacje USA i Ukrainy? Bo gdy drzwi były otwarte – jak w Białym Domu – okazało się to raczej wulgarne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Ukrainy Rustem Umerow zapewnia, że ukraińscy żołnierze nie dostali się w okrążenie w obwodzie kurskim.
Biały Dom rozważa również możliwość zwrócenia się do Organizacji Narodów Zjednoczonych o uznanie przynależności Krymu do Rosji.
Włochy niechętnie patrzą na pomysł wsparcia wojskowego dla Ukrainy. Sojusznicy Kijowa szukają sposobów na zebranie pieniędzy w Europie.
Po decyzji Białego Domu setki milionów ludzi na świecie stracą dostęp do wolnego słowa. Szczególnie ucieszy się Władimir Putin, Aleksander Łukaszenko i wielu innych satrapów. Niektórzy dziennikarze za pracę dla amerykańskiej rozgłośni siedzą w więzieniach.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas