Aktualizacja: 07.10.2015 16:53 Publikacja: 07.10.2015 16:53
Foto: 123RF
W środę InBev podwyższył swoją ofertę przejęcia SAB do 42,15 funtów na akcję, poprzednio było to 38 i 40 funtów. Obecnie za walor SABMillera inwestorzy płacą 36,60 funtów. Według przewodniczącego rady nadzorczej Jana du Plessisa SABMiller to "diament w koronie" branży browarniczej, a oferta AB InBev jest niezadowalająca wielu akcjonariuszy.
Nie wszyscy akcjonariusze zgadzają się z du Plessisem. Amerykańska firma Altria Group, do której należy 25 proc. udziałów w browarze, według informacji WSJ skłonna jest poprzeć ofertę AB InBev.
Czy stary, nieużywany już telefon da się jeszcze jakoś wykorzystać? I czy może on przyczynić się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom? Okazuje się, że tak! Już drugi rok T-Mobile i Szlachetna Paczka prowadzą akcję “Stare telefony działają cuda”. W sklepach operatora można oddać do oddać do recyklingu stary – także zepsuty - sprzęt, który często zalega w naszych szafach. AIm więcej telefonów przyniesiemy do recyklingu, tym większą pomoc finansową operator przekaże Szlachetnej Paczce. Gra jest warta świeczki, bo operator może przekazać na szczytny cel nawet 1 000 000 złotych!
Jest czwartek, 12 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek analizuje kluczowe tematy gospodarcze.
W najbliższych miesiącach ma być wprowadzona zmiana w prawie, która umożliwi MON kupno uzbrojenia polskich producentów dla innych rządów. Mechanizm ma działać podobnie jak amerykański FMS.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Najważniejsze wydarzenia i trendy przeszłego roku. Już 18 grudnia specjalny dodatek Perspektywy 2025.
Za kilka dni okaże się, jaki kształt będzie mieć umowa o fuzji pomiędzy Anheuser-Bush InBev i SABMillerem. Ale prezes giganta z RPA udowodnił, że potrafi twardo negocjować. Skutkiem jest transakcja warta prawie 69 mld funtów.
Decydując się na sprzedaż akcji, SABMiller Kulczyk Investments zainkasuje 12,4 mld złotych.
W wyniku przejęcia SABMillera przez konkurencyjny koncern piwowarski AB In Bev dojdzie do gwałtownego zderzenia odmiennych kultur korporacyjnych, wieszczą eksperci.
Koncern piwowarski Anheuser-Busch InBev ogłosił, że osiągnął porozumienie w sprawie głównych warunków przejęcia innego wielkiego gracza z branży - spółki SABMiller.
Największy koncern browarniczy świata, belgijski Anheuser-Busch InBev chce kupić swojego największego konkurenta: SABMiller, numer dwa na światowej liście producentów piwa.
W trzecim kwartale roku finansowego 2014/2015 producent Tyskiego zwiększył sprzedaż o 2 proc. Jego przychody zmalały jednak o 4 proc.
Powstanie nowa grupa zajmująca się rozlewem napojów bezalkoholowych. Coca-Cola Beverages Africa ma generować niemal 3 mld dolarów przychodu rocznie.
Holenderski koncern Heineken odrzucił ofertę przejęcia przez SABMiller. Większość akcjonariuszy holenderskiego browary uznała ją za nieatrakcyjną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas