Z informacji telewizji CNN wynika, że Citi poprosiło swoich pracowników by pierwsze kilka tygodni nowego roku pracowali zdalnie z domu, jeśli mają taką możliwość. Bank poinformował, że w styczniu wyśle do pracowników informację jak w dalszych miesiącach będzie wyglądała sytuacji i możliwość pracy stacjonarnej.

Wiele innych dużych firm, w tym Apple, Lyft, Ford, bank inwestycyjny Jefferies i CNN, zmieniło ostatnio plany powrotu do biur z powodu omikrona.

Citi w związku z pandemia od dłuższego czasu pozwala pracownikom na pracę z domu w systemie hybrydowym, który wymagał pracy w biurze co najmniej dwa razy w tygodniu.

Natomiast bank JPMorgan poinformował w komunikacie, że jego pracownicy będą mogli pracować z domu przez pierwsze dwa tygodnie 2022 roku. O takiej możliwości mają zdecydować bezpośredni przełożeni i dotyczy tylko tych, których rola pozwala na pracę zdalną. JPMorgan podkreślił, że „nie zmienia długoterminowych planów pracy w biurze” – a pracownicy wkrótce wrócą do pracy stacjonarnej, prawdopodobnie 1 lutego 2022 r. Jednocześnie kierownictwo banku zachęca wszystkich pracowników, w tym zaszczepionych, do poddania się testom przed powrotem do biura po wakacjach lub spotkaniach. Niezaszczepieni pracownicy są zobowiązani do poddania się szybkim testom co najmniej dwa razy w tygodniu przed wejściem do obiektów JPMorgan. Bank wezwał pracowników do zaszczepienia trzecią dawką – informuje CNN.

Czytaj więcej

Rekordowo wysoka liczba zakażeń w USA. Liczba hospitalizacji rośnie wolniej