W styczniu 2010 r. rada nadzorcza otrzyma przygotowywaną przez zarząd strategię. Według niej jednym z trzech najważniejszych dla banku obszarów działania będzie obsługa jednostek samorządu terytorialnego.
– Mamy pomysły na produkty. Będziemy konkurencyjni cenowo w porównaniu z bankami komercyjnymi chociażby ze względu na relatywnie niższe koszty świadczenia usług – mówi Tomasz Mironczuk, prezes BGK. – Chcemy być przygotowani do tego, aby zaoferować kompleksową obsługę największym samorządom.
O obsługę samorządów bije się coraz więcej banków, bo udzielenie im kredytu jest obecnie mniej ryzykowne niż np. średnim firmom. Mironczuk nie chciał powiedzieć, jakie nowości w produktach dla samorządów BGK przygotowuje .
Nowy szef banku chce także, podobnie jak to ma miejsce w bankach komercyjnych, scentralizować część funkcji, za które odpowiedzialne są poszczególne placówki BGK (jest ich 24).
W przyszłym roku pracownicy oddziałów nie będą już samodzielnie weryfikować wniosków kredytowych, czy zajmować się administracją udzielonych pożyczek. Te funkcje będą scentralizowane.