Nową witrynę PKO BP będzie można zobaczyć już w styczniu przyszłego roku. Jej głównym zadaniem będzie wspomaganie sprzedaży. Dlatego też najwięcej na nowej stronie znajdziemy informacji o produktach, które PKO BP oferuje. Będą wiadomości o bieżących promocjach oraz reklamy. – W styczniu przez Internet klienci banku będą mogli złożyć wniosek np. o kartę kredytową czy pożyczkę – tłumaczy Robert Działak, wiceprezes PKO BP. Później bank zacznie sprzedawać swoje produkty przez Internet. Do dyspozycji klientów będzie także konsultant, z którym będzie można porozmawiać na czacie.
Dwa, trzy miesiące po uruchomieniu nowej głównej strony banku PKO BP wprowadzi nowe strony dla swojej bankowości internetowej oraz dla kont Inteligo. – Obecnie mamy PKO Inteligo (dostęp do konta w PKO BP przez Internet – red.) oraz Inteligo (bank internetowy oferujący konta tylko w Internecie – red.). Te nazwy często się mylą, wprowadzają klientów w błąd, dlatego to zmienimy. Wprowadzimy zupełnie nowe logo dla bankowości internetowej PKO BP – mówi Robert Działak. Od wiosny 2008 roku bankowość internetowa będzie nazywać się iPKO. Inteligo nie zmieni nazwy.
PKO BP nie ograniczy się tylko do uatrakcyjnienia stron internetowych i wprowadzenia nowego logo. Pojawią się także nowe produkty. – Klientom Inteligo zaoferujemy kredyt hipoteczny oraz kartę kredytową przygotowaną specjalnie dla nich – zapowiada Jacek Komaracki, dyrektor Centrum Bankowości Elektronicznej w PKO BP. Robert Działak dodaje, że Inteligo będzie doskonałą platformą do pozyskiwania depozytów. – Myślimy także o koncie oszczędnościowym – mówi wiceprezes banku.
Natomiast osoby, które będą w iPKO, w przyszłości mogą negocjować wysokość oprocentowania lokat (oczywiście przez Internet), bank oddzielnie dla każdego z klientów będzie przygotowywać specjalne oferty produktów. – Myślimy także o segmentacji naszych klientów. Tak, żeby każdy z segmentów miał dostęp do innych produktów oraz sposobu obsługi – tłumaczy Robert Działak.
Spółka przygotowała również nowe strony bankowości internetowej dla przedsiębiorstw. – W iPKO Optimum – tak będą się one nazywały – firmy będą mogły m.in. realizować przelewy zagraniczne, zarządzać uprawnieniami i autoryzacjami do dokonywania przelewów, przesłać pieniądze w czasie rzeczywistym za pomocą sieci SORBNET – wylicza Jacek Komaracki.