Ponad połowa z 50 mln zł, które spółka chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje, pójdzie na rozbudowę sieci telekomunikacyjnej.
Wśród planowanych przedsięwzięć nie ma jednak przejęć innych spółek. Jak mówią przedstawiciele ATM, choć prowadzą rozmowy w tej sprawie z różnymi firmami, na spektakularne zakupy się nie zanosi. Giełdowa koniunktura nie sprzyja akwizycjom, gdyby chcieć sfinansować je nowymi emisjami czy też przeprowadzić na zasadzie wymiany akcji – tłumaczą w ATM.
W poprzednich latach spółka inwestowała w firmy informatyczne, między innymi przedsiębiorstwa opracowujące nowe technologie do świadczenia usług w sieciach telekomunikacyjnych: rec-order specjalizujący się w elektronicznej muzyce, Cineman zajmujący się cyfrowymi usługami wideo czy mPay rozwijający system mobilnych płatności w sieciach komórkowych.
Ta ostatnia spółka chciała w ubiegłym roku trafić na giełdę, a zyski ze sprzedaży akcji miały dodatnio wpłynąć na wynik finansowy ATM.
Ostatecznie mPay na giełdę nie poszedł, bo nie udało mu się wprowadzić mobilnych płatności do wszystkich czterech sieci komórkowych, przez co cały projekt wyhamował. ATM musiał pod koniec ubiegłego roku skorygować w dół prognozę wyniku finansowego.