- Sytuacja finansowa AIG Banku jest bardzo dobra. Wynik finansowy netto banku po 8 miesiącach 2008 roku wyniósł ponad 193 mln zł. Nasze aktywa stale rosną i na koniec sierpnia przekraczały 8,1 mld zł - twierdzi prezes AIG Banku Grzegorz Rojewski.
Specjalizujący się w kredytach konsumenckich AIG Bank na koniec II kwartału miał 184 oddziały (własne i partnerskie), a do końca roku 2008 liczba ta ma się zwiększyć do ok. 237. W ramach sprzedaży ratalnej bank współpracuje z ok. 10 tys. sklepów.
AIG Bank Polska nie prowadzi operacji, które mogłyby się wiązać z tzw. ryzykiem walutowym
Bank poinformował, że sytuacja, w jakiej obecnie znalazła się grupa AIG, nie ma wpływu na działalność i stabilność banku a Polsce. W niedzielę największy amerykański ubezpieczyciel AIG poprosił Rezerwę Federalną o pomoc w postaci 40 mld USD krótkoterminowego finansowania.
- AIG Bank Polska nie posiada ekspozycji walutowej, innymi słowy: nie prowadzi operacji, które mogłyby potencjalnie wiązać się z tzw. ryzykiem walutowym, ani też nie posiada ekspozycji związanej z amerykańskim rynkiem produktów strukturalnych, w szczególności rynkiem kredytów sub-prime. Bank finansuje swoją działalność całkowicie na rynku lokalnym, w żaden sposób nie uczestniczy w finansowaniu spółek z grupy AIG. Sytuacja finansowa banku nie zależy od sytuacji AIG - podkreśla Rojewski.