-Transakcja rozpoczęła się po zamknięciu notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 3 grudnia 2014 r. poprzez prowadzącego księgę popytu Deutsche Bank AG, London Branch i została zakończona przy niewielkim dyskoncie wobec ceny z zamknięcia notowań – podano w komunikacie. EBOiR podkreśla, że "silny" popyt zgłosili instytucjonalni inwestorzy zarówno z Polski, jak i zagranicy.
EBOiR podał, że cena sprzedaży zawierała "bardzo małe" dyskonto w stosunku do ceny akcji BZ WBK z środowego zamknięcia.
-Ponownie obniżyliśmy nasze zaangażowanie w BZ WBK dzięki udanemu rozwojowi banku po przejęciu Kredyt Banku oraz znaczącemu postępowi w integracji w ramach Grupo Financiero Santander. Choć silna pozycja banku pozwala nam obniżyć zaangażowanie, nadal jesteśmy gotowi wspierać BZ WBK w razie potrzeby - powiedziała Lucyna Stańczak-Wuczyńska, dyrektor EBOiR-u ds. instytucji finansowych i banków UE cytowana w komunikacie.
Akcjonariuszem większościowym BZ WBK jest Banco Santander, który posiada 69,41 proc. udziału w kapitale i ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Aktywa razem banku wyniosły 130,39 mld zł na koniec III kw. 2014 r. wobec 106,06 mld na koniec 2013 r.