fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PiS: nowe taśmy PSL - dotyczą uzdrowisk

ROL
Paweł Majewski
Ujawnione przez "Rz" nagranie z udziałem byłego posła PSL Andrzeja Pałysa PiS nazywa "nowymi taśmami PSL"
Szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach spotkał się z właścicielami uzdrowisk. Na nagraniu z tego spotkania słychać Pałysa instruującego przedsiębiorców, jak mają ominąć przepisy ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych. Czytaj więcej
Na konferencji z udziałem rzecznika PiS Adama Hofmana i posła tej partii Tomasza Kaczmarka zaprezentowano nagranie. Kaczmarek powiedział, że dostał je od jednego z jego z uczestników spotkania.
Były agent CBA skierował zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, a także wnioski do Najwyższej Izby Kontroli, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta oraz Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Pałys powiedział, że nie jest w stanie odnieść się do zarzutów Kaczmarka. - Nie znam nagrania, ani treści pism, o których dowiaduję się od mediów. Nie zostały one przesłane do mojej wiadomości, nie otrzymałem też oficjalnego powiadomienia od żadnej z instytucji, która je otrzymała - powiedział.
Przyznał, że w maju 2011 r. miało miejsce spotkanie dotyczące strategii rozwoju regionu, w którym uczestniczył jako ówczesny poseł PSL. Dodał, że z tego co pamięta, padły wówczas pytania o przepisy blokujące rozwój przedsiębiorczości w miejscowościach uzdrowiskowych. Ale - jak zaznaczył - nie pamięta co dokładnie mówił.

Posłuchaj nagrania

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA