fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Władysław Frasyniuk: Jeśli Tusk nie zabije Schetyny, to będzie miał poważne kłopoty

W Sieci Opinii
Władysław Frasyniuk komentuje konflikt Tuska i Schetyny, gani ministra finansów, a laurkę wystawia... Cezaremu Grabarczykowi
Ja rozumiem, czemu Donald Tusk zabiera Schetynę z urzędu marszałkowskiego – powiedział, że nie może jedna instytucja innej szkodzić.
Frasyniuk pyta retorycznie, dzięki jakim działaniom Grzegorz Schetyna mógł zapaść w pamięć. Twierdzi też, że rzeczywiście można o nim mówić: bohater, ale...
...szarego, drugiego planu.
Dawny przewodniczący Unii Wolności sugeruje, że Tusk powinien się posunąć dalej.
Jeśli Tusk go nie zabije, to będzie miał poważne kłopoty. Wszyscy, którzy znają Grzegorza Schetynę, wiedzą, że jest bardzo pamiętliwy.
Frasyniuk o Schetynie dodaje:
Człowiek, który funkcjonuje jak mafia - otacza się słabymi ludźmi, ale lojalnymi. Wyraźnie widać, że Grzegorz Schetyna rozgrywa swój konflikt z Donaldem Tuskiem przy pomocy prezydenta. (…) Bronisław Komorowski i Schetyna wiedzą, że są tam, gdzie są, dzięki temu, że Tusk jest sprawnym politykiem.
Były szef UW zrecenzował też krótko działania dwóch ministrów. Cezary Grabarczyk z opinii powinien być zadowolony, bo choć drogi, jak polska długa i szeroka, mamy rozkopane, to jednak:
Tam dokonuje się modernizacja państwa. Dziś mnie krew zalewa, ale jutro będę zasuwał do Warszawy cztery i pół, a nie osiem godzin. Grabarczyk to jest polityk, który coś po sobie zostawi.
W przeciwieństwie do Jana Rostowskiego, o którym Frasyniuk mówi:
Zadłużył państwo, podniósł podatki, zlikwidował OFE. On jest w cudownej sytuacji, ma paszport brytyjski, wyjedzie natychmiast jak mu tutaj się będzie gorzej działo.

Jeśli rzeczywiście potwierdzą się czarne scenariusze w sprawie kryzysu w Europie, to nie sądzę, żeby to był fighter, który podoła trudnej sytuacji. Czym się zajmuje? Kreatywną księgowością.
A my uważamy, że to nie tylko domena Rostowskiego. Cztery lata rządu Tuska to jedno wielkie zaklinanie rzeczywistości.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA