fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Ewa Lewicka odchodzi z IGTE

Ewa Lewicka-Banaszak, prezes IGTE
Fotorzepa, Darek Golik
Ewa Lewicka-Banaszak przestanie pełnić funkcję prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych – dowiedziała się „Rz"
- Nie zamierzam kandydować na kolejna kadencję. Moja misja została wyczerpana – przyznaje w rozmowie z nami Ewa Lewicka. Jej obecna 2-letnia kadencja upływa jesienią.
Z naszych informacji wynika jednak, że decyzję o odejściu obecnej prezes podjęli członkowie Izby. W sumie IGTE skupia 10 z 14 działających podmiotów, które reprezentują ok. 70 proc. rynku.
Ewa Lewicka objęła funkcję szefa Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych 10 lat temu, a dokładnie 12 listopada 2002 r. Przed nią stanowisko prezesa organizacji pełnili szefowie towarzystw emerytalnych. Ostatnim z prezesów, który kierował Izbą był Tomasz Bańkowski, który do dziś pełni funkcję prezesa Pekao Pioneer PTE.
Według naszych informacji nie wiadomo, kto obejmie stanowisko po Ewie Lewickiej. Przedstawiciele PTE nie chcą wypowiadać się na ten temat. Trwają poszukiwania.
Ewa Lewicka przed objęciem stanowiska szefa Izby towarzystw była m.in. pełnomocnikiem rządu ds. Reformy Zabezpieczenia Społecznego i wiceministrem pracy (w latach 1997-2001). Związana była z Solidarnością.
Z naszych informacji wynika, ze towarzystwa emerytalne mają sporo zastrzeżeń zwłaszcza do kampanii pod hasłem „Obroń emeryturę" przeprowadzonej przez Izbę w ubiegłym roku, gdy rząd decydował o obcięciu składek trafiających do OFE. Nie przyniosła ona znaczących efektów. Problemem okazało się rozliczenie jej kosztów. Podzieliła ona towarzystwa. Poprało ją sześć z 12 należących wówczas do IGTE podmiotów. Jej zdecydowanymi przeciwnikami były towarzystwa emerytalne PZU i PKO BP Bankowy.
Kampania była także jeden z powodów odejścia w ostatnich miesiącach dwóch towarzystw z IGTE – ING (największego na rynku) oraz Aegon.
Źródło: mojaemerytura.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA