fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Ratusz inwestuje w policję miliony złotych

Rzeczpospolita
Sprzęt za 4,5 mln zł dostali wczoraj od miasta stołeczni policjanci. W bieżącym roku na pomoc rzeczową dla funkcjonariuszy ratusz przeznaczył aż 8,5 mln zł.
Mundurowi wzbogacili się m.in. o 20 samochodów operacyjnych, wóz terenowy, dwa pojazdy z wideorejestratorami, sprzęt biurowy, noktowizory i GPS.
– Ta darowizna została sfinansowana z ubiegłorocznego budżetu, w którym dla policji zapisaliśmy ponad 31 mln zł – mówi Ewa Gawor, dyrektor miejskiego Biura Bezpieczeństwa.
Najwięcej pieniędzy miasto przeznaczyło wówczas na sfinansowanie dodatkowych patroli. 5,5 mln zł, które obiecano policji na remonty, przepadło.
– Pieniądze mieliśmy dostać w październiku, to zbyt późno, by zorganizować przetargi i jeszcze przeprowadzić roboty – tłumaczy Marcin Szyndler z KSP.
– Od początku roku policja wiedziała, ile pieniędzy i na co chcemy dać – odpowiada dyrektor Gawor. – Ale komenda nie miała harmonogramów robót ani kosztorysów. Nie mogliśmy więc podpisać porozumienia o współpracy od razu, tylko dopiero w październiku.
Dlatego w 2008 roku miasto nie przekaże policji środków na remonty.– Większość pieniędzy pójdzie na dodatkowe służby i zakup sprzętu – mówi Gawor. – Teraz każda jednostka sama wskaże, co chce kupić, a my zdecydujemy, czy to sfinansować.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA